ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
לא נפסיק ללכת
לא נפסיק ללכת

צפורה לביא

צפורה לביא

צפורה לביא נשואה+3, גרה ברמת-גן. מורה ומדריכת מורים לשעבר. צפורה סיימה את הסמינר על שם א.ד. גורדון בכרמל הצרפתי , למדה באוניברסיטת ת"א לתואר ראשון בספרות ובתנ"ך, וסיימה תואר שני באוניברסיטת ת"א בספרות עברית. צפורה לביא כתבה את התיזה: "דמויות בעלות מום בספרות העברית החדשה", בהנחיית פרופ' נורית גוברין וד"ר ראובן קריץ.

צפורה לביא עבדה בבית ספר "ניב" לחרשים כמורה, מדריכת מורים ובתפקידי ניהול. כמו כן, עבדה לביא בבית- ספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב, במשך 4 שנים, במסלול לליקויי שמיעה כאחראית על העבודה המעשית, וכמרצה. אחר כך, עברה צפורה לביא ללמד במכללת לוינסקי, שם שימשה 15 שנה כמרצה בסדנאות קריאה וחשבון.

כיום צפורה מלמדת הוראה מתקנת ומאבחנת דידקטית במסגרת עצמאית.

צפורה לביא כתבה סיפורים רבים והצטיינה בחיבורים במסגרות הלימוד השונות. השתתפה בסדנאות פרוזה בבית אריאלה ובבית הסופר. פרסמה סיפורים באינטרנט ובכתב העת "מאזניים". רק כשפרשה פרישה מוקדמת, בשנת 1999, מביה"ס "ניב", התחילה לפרסם את ספריה ואלו הספרים שכתבה:

  • "שיר" ,1999 - רומן קצר בהוצאת "גוונים", עוסק בבעיות זוג נשוי ומעורב בהשקפת עולמו. הגיבורה הנשית דתייה והדמות הגברית - חילונית. האישה מצליחה למשכו אליה גם על ידי עולם הקבלה. בעיותיהם והתלבטויותיהם הקשות אינן מוצאות פתרון.
  • "סערה בעולם הדממה" פורסם בשנת 2002 בהוצאת "תמוז". הספר פורש את בעיותיה וקורות חייה של ילדה לקוית שמיעה. את נערותה ובגרותה בעולמות השומעים והחרשים.
  • "לא נפסיק ללכת" פורסם בשנת 2006 בהוצאת "אות ועוד". הספר מתאר את חיי אסמרה וילדיה, שהגיעו מאתיופיה דרך סודן ברגל, לארץ ישראל. את התאקלמותם וקשייהם.
    על הספר הזה כתבה רוית כהן, אנתרופולוגית יישומית, ב-8 ליולי 2008 : "זה ספר מרתק מאוד המצליח לדעתי להציג תמונת מצב מצויינת. קראתי אותו בנשימה אחת ומצאתי בו דיוק, רגישות ותבונה.
    אני חושבת שהצלחת להציג את הדמויות בצורה אמינה, המשלבת בין נקודות החוזק והקושי וחושפת את המצב כמו שהוא. הדרך בה כתבת מציג לקורא תמונה רחבה בה נחשפים המניעים והסיבות לחלק מהמציאות ואולי אחת המסקנות המרכזיות היא, שלכל אחד מאתנו, יש חלק בלתי נפרד מתהליך הקליטה. נראה לי שהסוגיות שבחרת נבחרו בקפידה ואכן מעלות נקודות מרכזיות אשר מצליחות ל"פרק" ולהסביר חלק מהמציאות. הספר מצליח להביע ברגישות את המצב מ"הצד האחר" ואני כל הזמן צריכה להזכיר לעצמי, שפרנג'ית כתבה אותו ולא בת הקהילה.
    מהדהדת בי שורה בה כתבת על אדיסו, שישב בכלא ונזכר איך מורתו ישבה מולו ודיברה על ליבו ...הרגשתי שזה כל כך אמיתי".

במהלך שנת 2011 עומד להתפרסם ספר נוסף של הסופרת.

הרצאות עם צפורה לביא

איריס מיטלמן
איריס מיטלמן
הדס מטס
הדס מטס
רוברט היינליין
רוברט היינליין
זורז סימנון
זורז סימנון

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.