ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
שיניים לבנות
שיניים לבנות


סוחר החתימות
סוחר החתימות


על היופי
על היופי


זיידי סמית

זיידי סמית

זיידי סמית נולדה בשם Sadie Smith לאם מגמייקה ולאב אנגלי. בגיל 14 החליטה לשנות ל- Zadie Smith.

שיניים לבנות הוא ספרה הראשון של זיידי סמית, אותו היא פירסמה שהיא בת 21.

על היופי, הרומן השלישי של הסופרת הבריטית זיידי סמית, מתרחש בין שני עולמות שאפשר לצייר מעליהם אייקונים זעירים של מטרייה ודיסק: בעולם הראשון אשה צעירה לוקחת בטעות מטרייה שאינה שייכת לה וזו מוחזרת לבעליה זמן מה אחר כך, בהתנצלות אגבית; בעולם השני אשה צעירה אחרת לוקחת בטעות מכשיר דיסקמן הנראה זהה לשלה. גם הדיסקמן מוחזר לבעליו, והפעם במהירות ותוך זעף מסוים.

על היופי נכתב כמחווה מוכרזת לאחוזת הווארד של פורסטר ובמובנים מסוימים נברא בצלמו; בדומה לפורסטר, מעמידה סמית שתי משפחות במרכז הרומן: משפחת בלזי ומשפחת קיפס. בראש שתי המשפחות עומדים, כך נדמה לפחות, שני פרופסורים לאמנות המתמחים ברמברנדט.

זיידי סמית, עם שלושה ספרים באמתחתה היא ככל הנראה המועמדת המנוסה ביותר ברשימה הקצרה של המועמדים לפרס הדציבל השנה. על היופי, ספר המחווה שלה לאי.אם פורסטר, מתמודד מול ספרי בכורה של כמה יוצרים.

הסופרת זיידי סמית זכתה בפרס אורנג' לספרות נשים על ספרה על היופי. הפרס, המכבד ספרות שנכתבה על ידי נשים, הוענק בלונדון אמש והתמודדו עליו הסופרת אלי סמית', ניקול קראוס (תולדות האהבה בהוצאת מחברות לספרות), הילארי מנטל, קארי טיפאני ושרה ווטרס.

זיידי סמית, זוכת פרס האורנג' על ספרה על היופי, תשפוט בתחרות הסיפור הקצר של ווילסדן הראלד. זוהי השנה השנייה של התחרות, שאותה מארגנים חברי בלוג קבוצתי מרחובות ווילסדן בצפון מערב לונדון. סמית גדלה בשכונה ומתגוררת בה גם כעת. השכונה גם שימשה כזירת ההתרחשות לרומן הראשון שלה, שיניים לבנות. במסגרת השיפוט בתחרות היא תבחר סיפור קצר זוכה מבין רשימת מועמדים אנונימיים.

מעבר לכבוד שבזכייה בפרס ובבחירה על ידי זיידי סמית, הזוכה יקבל או תקבל ספר נדיר, הסיפור יתפרסם בווילסדן הראלד ותישמר לזוכה האפשרות שסיפורו ישודר בתחנת הרדיו האינטרנטית של השכונה בפודקאסט.

מתוך אתר כנרת זמורה ביתן

הרצאות עם סופרים ישראליים

 

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.