ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 

כתבו עלינו

לקט ידיעות וכתבות שנכתבו על אתר www.read4free.co.il   באינטרנט, בעיתונות הכתובה, ברדיו ובטלוויזיה

קובע: הטרנד שמוביל אתר מועדון קריאה
הוא הדבר הבא.

חברימוס! אני מאוד ממליצה להיכנס לאתר www.read4free.co.il

שישלח לכם כל שבוע מספר פרקים מרומנים (מקור, תרגום ומדע בדיוני) - והכול בחינם!!! הירשמו בחינם ותיהנו בחינם. ככה אפשר לטעום מהרבה ספרים ולהתרשם אם אוהבים או לא. רעיון גדול ואתר מצוין. השבוע יפורסמו בו בהמשכים הפרקים הראשונים של ספרי "סוף סוף רומן". מאוד ממליצה על האתר. ככה אני פוסלת ספרים שלא מוצאים חן בעיניי כבר על ההתחלה, או לחילופין רושמת לעצמי לקנות ספר שמאוד אהבתי.

יעל ישראל

המלצה- על אתר נחמד לישראלים בחו"ל
"אתר www.read4free.co.il , מאפשר לקרוא ספרים בעברית (מקור, תרגום ומדע בדיוני) באמצעות דואר אלקטרוני..."

Ynet, קהילת ישראלים בקנדה , 18/1/2005, מנהלת הקהילה: עו"ד איטל וינברג

"זהר עמיהוד... הקים עבורנו, האנשים העסוקים, מועדון קריאה מיוחד במינו - באמצעות מייל המגיע לנרשמים מדי יום ובו קטע קריאה קצר, שאין צורך ביותר מחמש דקות כדי לקרוא אותו. בכל יום ראשון מתחילים לקרוא ספר - ועד יום חמישי מצטרפים הקטעים לכ- 30 עמודים." למאמר המלא

לאשה, גיליון 2992, 16.8.2004, אסי פרידמן

תרבות הפנאי ברשת, אני מתרגשת!
"בחיים העמוסים שלנו קשה למצוא כמה דקות של שלווה לקריאת ספר. מועדוני הקריאה הוירטואלים של r4f יכולים לעזור לכם לחזור אל חיק הספרים. זוהר עמיהוד, מנהל האתר, הקים 3 מועדוני קריאה: רומן מקור, תרגום ומד"ב. הנרשמים לאתר יקבלו אחת ליום בדואר האלקטרוני חלק אחד מתוך חמישה של ספר אשר אותו קוראים באותו שבוע במועדון."

הרשת, מגזין לאתרי אינטרנט ישראלים, גיליון 10, מרץ 2004 אתר [קישור חיצוני: נפתח חלון חדש] 

"המסורת הבלתי כתובה של חנויות ספרים מחייבת את הלקוחות לענות על מספר כללים בטרם הרכישה. יש לקרוא את הסקירה בגב הכריכה ואם כבר פותחים את הספר מעיינים בדף אחד או שניים. קריאה ארוכה יותר תזכה אתכם במבטים עוינים של הזבנים ובינינו, עד כמה מהנה קריאה בעמידה כאשר המוני אנשים, ילדים וטף נושפים על צווארכם?
אתר read4free (לקרוא בחינם) מציע פתרון חלופי, המאפשר לקוראים לשבת בנחת מול מסך המחשב (תמיד אפשר גם להדפיס) ולקרוא בנחת קטעים מהספר המיועד לרכישה...
איך זה עובד? אתם מפקידים בידיו הנאמנות של עמיהוד את הכתובת האלקטרונית שלכם והוא מבטיח לשלוח לכם מדי יום, קטע קריאה קצר: ביום א' תקבלו קטע קריאה מתחילת הספר, ביום ב' תקבלו את הקטע הבא אחריו, ביום ג' תקבל קטע נוסף וכך זה נמשך עד יום ה'. בשישי ושבת נחים וביום א' תתחילו לקרוא ספר חדש.
הגולשים מוזמנים להירשם למועדוני ספרים, כל אחד לפי טעמו בז'אנר - רומנים מקוריים, מתורגמים ומדע בדיוני, ועל פי חלוקה זו נעשית הפצת התקצירים. ניתן גם להירשם ליותר ממועדון אחד ולהנות ממספר תקצירים מדי יום.
השירות ניתן חינם והאתר נטול פרסומות. "המילכוד", כפי שמכנה זאת מפעיל האתר, טמון בשיטת המכירה של הספרים: זהר מבקש מהגולשים המעוניינים לרכוש את הספרים, לעשות זאת באמצעות אחד הקישורים באתר המובילים לחנויות הספרים. כאשר אחד ממבקרי האתר רוכש ספר, חנות הספרים המקוונת משלמת עמלה לאתר read4free. כך האתר יכול להמשיך ולספק את השירות בחינם. כמו שציינו אתמול, יש לשבח אתרים שמגלים יושר כלפי גולשיהם ומפרסמים באופן גלוי את מקור הכנסותיהם.
האתר מעוצב בצורה... בהירה וקלה להתמצאות... אפשר לציין לטובה את העבודה הרבה שהוקדשה לכתיבת ההסברים הרבים לכל צעד וצעד באתר."

Ynet, מחשבים, אינטרנט, נבחר היום, 14 ינואר 2004, נמרוד ניר-שלום אתר [קישור חיצוני: נפתח חלון חדש] 

"אחד המחסומים הקשים העומדים בפני גולשים לקניית ספר באינטרנט הוא הצורך למשש את הספר, לקרוא את הדפים הראשונים, לעיין בכריכה האחורית ולהתרשם בצורה מעמיקה מן הספר. חברים יקרים, אם אתם חובבי ספרים הפתרון לכל הצרות שלכם מונח כאן לפניכם - במועדון הקריאה הוירטואלי - www.read4free.co.il... את הספרים לאחר הטעימה ניתן לקנות באחד מאתרי המסחר האלקטרוני דרך read4free כאשר האתר ייהנה מעמלה עבור הקניות שיעשו דרכו. בצורה כזו הוא יוכל לממן את פעילותו ולהגדיל את כמות המועדונים.
ואכן, באמצעות האתר, תוכלו לחזור ולקרוא בכיף, באחד המועדונים שתבחרו: רומן מקור, רומן תרגום או מדע בדיוני. לאחר הרשמה קצרצרה, תתחילו לקבל בדואר האלקטרוני קטעי קריאה מהספרים שקוראים באותה עת במועדון הקריאה אליו אתם רשומים (ניתן להירשם ליותר ממועדון קריאה אחד).
האתר זוכה לאהדה בקרב גולשיו, כפי שמעידה אחת הגולשות באתר: "אני מודה לכם מאד. האתר מאד מהנה והקריאה נותנת את האפשרות לטעום מהספר." אולי בזכות היוזמה הברוכה של האתר נחזור להיות עם הספר."

הרשת המגזין לאתרי אינטרנט ישראלים, רוני זלר, ספטמבר 2003

התואר נבחר PCאון (Aug-2003) הוענק לאתר www.read4free.co.il . התואר מוענק לאתרים ישראליים שתורמים ערך מוסף ייחודי ומשמעותי, למנהלי המידע ומשתמשי המחשב המתקדמים, בארגונים והעסקים הגדולים בישראל. על כך כל הכבוד! חברת PCאון [קישור חיצוני: נפתח חלון חדש]  הינה גורם מקצועי, מוביל ומכוון, את מרבית המנהיגים הטכנולוגיים של מדינת ישראל מאז 1991. זהו אתר מחשבים ייעודי, פופולארי ביותר בישראל, המכסה באופן מקצועי את תחום המחשבים ואינטרנט בארץ.

"רעיון משובח - מידי יום חול תקבלו לדואל קטע קריאה מהקטגוריות שתבחרו. כל שבוע ספר אחר, כשלושים עמודים ממנו בסך הכל, כל יום קטע קצר. אוהבים? תיקנו. דרך נפלאה להתוודע לספרים."
אתר כליום, המלצות תרבות ופנאי, 18/06/2003 [קישור חיצוני: נפתח חלון חדש]

"חוזרים לקרוא בכיף
בעולם הטכנולוגי בו אנחנו חיים, ההיצע הרחב של ערוצי הטלויזיה, הפיתוי לצפות בטלויזיה או לגלוש באינטרנט ללא כל מטרה הוא רב. אתר השבוע שלנו מציע לכם דרך חדשה לחזור לקרוא בכיף..."
המלצת השבוע (23/03/2003-29/03/2003) מגזין אינטל לכיש

"30 עמודים בשבוע
שירות מעניין, המיועד לחובבי הספרות שביניכם, הוא read4free , המאפשר לקבל אל תיבת הדואר האלקטרוני בכל יום (א' עד ה') קטע קריאה קצר מתוך ספר. בכל שבוע מתחילים לקרוא ספר חדש ובמהלך השבוע נשלחים לנרשמים לשירות כ- 30 עמודים מתוך הספר הנבחר. האתר מיועד ל"אנשים שחושבים, שאין להם זמן להקדיש לקריאה", אומר זהר עמיהוד, מיזמי הפרוייקט. "זוהי דרך נהדרת ובמחיר טוב (חינם) להכיר סופרים וספרים חדשים", מוסיפה צילה עמיהוד. בין הספרים שכבר נקראו בדרך זו ניתן למנות את "בנות בראון" של עירית לינור, "חלמתי שאני ער" מאת אילנה ברנשטיין סרקרז, "השען" מאת ברברה טאופר.
מעוניינים לרכוש את הספרים שאת ראשיתם קראתם בדרך מקורית זו? עשו זאת דרך אתר read4free ובכך תבטיחו את המשך קיומו של הפרוייקט המעניין הזה."
אינטרנט עכשיו, מגזין האינטרנט של ישראל אתר [קישור חיצוני: נפתח חלון חדש]

תוכנית אינטרבית, רשת ב'   הראיון המלא

אתר www.read4free.co.il   נמצא ברשימת האתרים הנבחרים של 2002 כפי שפורסם בידיעות אחרונות
"מציע לכל גולש להירשם למועדון קריאה... בכל אחד מחמשת הימים הבאים יקבל המנוי לאימייל הפרטי קטע קצר מתוך הרומן השבועי, בתקווה שה"טעימה" תחזיר את הגולש העסוק של ימינו אל חנויות הספרים. השירות ניתן חינם."

Ynet, מחשבים, אינטרנט, עלו ברשת, הנבחרים של 2002 אתר [קישור חיצוני: נפתח חלון חדש]

המלצת השבוע (12/1/2003-18/1/2003) של www.start.co.il[קישור חיצוני: נפתח חלון חדש]

"פתאום התברר לי שהאנשים הכי עסוקים בעולם הם: את, אתה ואני, ומלבד עיתון וחומר קריאה בעבודה אנו קוראים רק ספרי ילדים, לילדים שלנו, מספר זהר עמיהוד, שמביא בפני הגולשים את התהליך שיצר אצלו את ההברקה המקורית הזו, מועדון קריאה המקוון 'קרא חופשי'. התיסכול שבהכרה הזאו גרם לו לפתח את שיטת 'החמש דקות קריאה ביום'. לדבריו, לא צריך יותר מחמש דקות ביום כדי לחדש את ההנאה שבקריאה..."
ידיעות אחרונות, מחשבים, אילן יצחייק

"זוהר עמיהוד אינו מספר יותר מדי על עצמו, אך מביא בפני הגולשים את התהליך שיצר אצלו את ההברקה המקורית הזו, מועדון הקריאה המקוון "קרא חופשי". "פתאום התברר לי שהאנשים הכי עסוקים בעולם הם את, אתה ואני, ומלבד עיתון וחומר קריאה בעבודה, אנו קוראים רק ספרי ילדים, לילדים שלנו", הוא מספר.
התסכול שבהכרה הזו גרם לו לפתח את שיטת ה"חמש דקות קריאה ביום". לדבריו, לא צריך יותר מחמש דקות ביום כדי לחדש את ההנאה שבקריאה. עם קו המחשבה הזה הקים את "קרא חופשי", אתר המציע לכל גולש להירשם למועדון קריאה, שתוקפו חמישה ימים בלבד. הגולש יכול לבחור ספר ספציפי, ובחמשת הימים הבאים יקבל לאימייל הפרטי שלו קטע מתוך הספר, שאורך קריאתו המשוער אינו עולה על חמש דקות.
הטקסט מוצג בפונט גדול וברור, ויש קישור ישיר לחנויות ספרים מקוונות, למי שמעוניין להמשיך ולקרוא את הספר כולו. האתר הושק אך לפני ימים ספורים, ועד כה ניתן היה להתוודע באמצעותו אל "בנות בראון" של עירית לינור. השירות ניתן חינם, ועל כן מפציר עמיהוד בגולשים לעשות שימוש בקישורים לאתרי המסחר בספרים, על מנת להבטיח את קיומו של האתר."
Ynet, מחשבים, אינטרנט, עלו ברשת אתר [קישור חיצוני: נפתח חלון חדש]

"חוזרים לקרוא
מתי בפעם האחרונה החזקתם ביד ספר אמיתי, כזה מנייר? נכון, זה לואו-טק, זה מצריך זמן, צריך לכרות עצים בשביל זה, וזה גם עולה כסף. ... השירות מאפשר ליהנות מהתוכן של הספר... כדי שגם העסוקים שבמנויים יוכלו לקרוא אותו בחמש דקות. יש לקוות שבחירת התוכן תהיה אטרקטיבית."
איתי בנר, הארץ, קפטן אינטרנט
פורסם בוואלה, מחשבים, קפטן אינטרנט, אתרים מומלצים אתר [קישור חיצוני: נפתח חלון חדש]

"האתר שולח לנרשמים באי-מייל קטע קריאה יומי בן חמש דקות חינם. קטעי הקריאה, שבשבוע הראשון היו מתוך 'בנות בראון' של עירית לינור, התחילו להתרוצץ בתיבות הדואר האלקטרוני גם אצל מי שלא נרשם, בשיטה הוויראלית."
מעריב, עסקים און ליין, שרית פרקול

טיפוח הקריאה
אתר read4free מזמין אתכם ל- 5 דקות קריאה ליום, מתוך מטרה לגלות מחדש את ההנאה שבקריאה.
אם אתם כבר נהנים מקריאה, אולי אתם רוצים ללמד את התלמידים שלכם כיצד להנות מקריאה...
אם אתם רוצים לקרוא את הפרק הראשון של הספר לפני קנייה או השאלה - זו ההזדמנות שלכם.
כל יום, ראשון עד חמישי, יישלח אליכם בדואר האלקטרוני קטע קריאה קצר, אותו תקראו כ- 5 דקות. בכל שבוע, יום ראשון, תתחילו לקרוא ספר חדש.
השירות ניתן חינם. נסו ותיהנו
נורית צין, מדריכה ארצית להוראת ספרות אתר [קישור חיצוני: נפתח חלון חדש]

"זוהר עמיהוד מצא דרך נהדרת לעידוד הקריאה: באתר שלו www.read4free.co.il שמיועד לאנשים עסוקים, כמו כולנו, אפשר להירשם לשרות דואר אלקטרוני יומי שכולל קטע קריאה קצר מספרים מגוונים. 'אנשים חושבים', הוא כותב באתר הבית שלו, 'שאין להם זמן להקדיש לקריאה. בעולם הטכנולוגי בו אנו חיים, עם כל כך הרבה ערוצי תקשורת, קל להתבטל מול הטלוויזיה או לגלוש באינטרנט ללא כל מטרה. אבל האמת היא שצריך רק חמש דקות ביום כדי לחזור לקרוא בכיף, ומי שמתחיל יגלה מחדש את ההנאה שבקריאה.' "
זמן אשה, רינת אלוני

"...שירות חדש וראשון מסוגו בעברית, שהחל לפעול בשבוע שעבר באמצעות הדואר האלקטרוני. read4free קוראים לו, והוא מציע לאנשים שאינם מוצאים זמן לקרוא, מנת קריאה יומית, שתשלח אל תיבת הדואר האלקטרוני שלהם מדי יום. הקריאה, כך מבטיחים מפעילי השירות, לא תארך יותר מחמש דקות ביום."
TIME OUT תל אביב, דפנה לוי

"אתר חדש ומדליק - קבוצות קריאה. כל יום תקבל בדואר קטע קריאה מתוך ספר. לאנשים עסוקים."
מכללת עמק הירדן, המכללה האקדמית, אגדות הסטודנטים, פנאי ותרבות [קישור חיצוני: נפתח חלון חדש]

"Site proposant par email des extraits de la litt?rature comptemporaine."
HEBREU.ORG [קישור חיצוני: נפתח חלון חדש]

 
 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.