ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
באודולינו
באודולינו


אומברטו אקו

אומברטו אקו(Umberto Eco) הוא סופר, בלשן, פילוסוף והיסטוריון. נולד בשנת 1932 בעיר קטנה בשם אלסנדריה, כ- 100 קילומטר דרומית למילנו. זוהי קהילה נבדלת משאר תושביה של איטליה עם תחושה של עצמאות. שורשיה של קהילה זו הם יותר צרפתים מאשר איטלקים. במלחמת העולם השנייה, אומברטו אקו ומשפחתו עבורו לגור בכפר קטן בהרים, שם הוא נכח באירוע הוצאה להורג בין הפאסשטים לפרטיזנים, אירוע שהשאיר רושם רב על אומברטו אקו הצעיר שלשמחתו היה צעיר מידי כדי לקחת בו חלק.

אביו דירבן אותו להיום עורך דין ולכן אומברטו אקו נרשם לאוניברסיטת Turin. אבל, בניגוד לעצת אביו הוא נטש את לימודי המשפטים והחל ללמוד פילוסופיה וספרות. אומברטו אקו קיבל תואר בפילוסופיה בשנת 1954.

אומברטו אקו החל לעבוד בעיתונות ובטלויזיה באיטליה וניתנה בידו ההזדמנות לבחון תרבות מודרנית בעיני המדיה. בשנת 1956 אומברטו אקו פירסם את הספר הראשון שלו: Il problema estetico in San Tommaso. באותה שנה הוא החל ללמד ובנה רשת של אומנים, ציירים, מוזיקאים שעדיין נמצאים איתו בקשרים גם היום.

בשנת 1959 פירסם אומברטו אקו את הספר השני שלו וגם הפסיק את עבודתו בטלויזיה האיטלקית. הספר Sviluppo dell’estetico medievale היה פריצת דרך בדרך בה מוצגים ימי הביניים וסוף סוף הוא הצליח לשכנע את אביו שבחר במקצוע הנכון. בשנה זו הוא התמנה לעורך הראשי בהוצאת ספרים במילנו ושימש בתפקיד זה עד 1975.

בשנת 1964 עבר אומברטו אקו למילאנו והתמנה לפרופסור. מאז פרחה עבדותו האקדמאית בצד כתיבת ספרים. ספריו זכו להצלחה רבה בארץ ובעולם. בעברית ראו אור שם הוורד, המטוטלת של פוקו, האי של יום האתמול ו- לטייל עם דג סלמון.

הרצאות עם סופרים ועל ספרים

 

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.