ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
התכשיט
התכשיט

סוף עונת הלימונים
סוף עונת הלימונים

פילגש בגבעה
פילגש בגבעה

חוות העלמות
חוות העלמות

שולמית לפיד

שולמית לפיד

שולמית לפיד היא מבכירי הסופרים הישראלים. מספריה: שלוות שוטים, גיא אוני, כחרס הנשבר, פילגש בגבעה וסדרת ספרי ליזי בדיחי - מקומון, פיתיון, התכשיט, חול בעיניים ופילגש בגבעה.

פילגש בגבעה הוא החמישי בסדרת המותחנים של שולמית לפיד. בספר זה, כמו במותחנים קודמים, שוב אנו פוגשים את הגלריה האנושית המאכלסת את עולמה של ליזי בדיחי: שוטרים, עיתונאים, פוליטיקאים, בדואים, אנשי ממון, וכמובן, בני משפחתה של ליזי, המודאגים מהסתבכותה בפרשה העלולה לסכן את חייה.

שולמית לפיד היא אשתו של העיתונאי והפוליטיקאי יוסף לפיד, ואמו של העיתונאי והשדר יאיר לפיד.

הרצאות עם שולמית לפיד

 

כתבות על שולמית לפיד

"בימים אלו יצא לאור ספרה החדש של שולמית לפיד חוות העלמות. המתאר את חוויותיה של נערה צעירה בארץ ישראל של 1912, תקופת העלייה השנייה. ספר זה שייך לז'אנר שהוא נדיר למדי בספרות הישראלית בשנים האחרונות - הרומן ההיסטורי. זהו ספר המשך לספרה המפורסם ביותר של שולמית לפיד "גיא אוני" (1982) שעסק במושבה ראש פינה בתקופת העלייה הראשונה, וכשם הספר מתאר את השינויים שחלו בעולמם של הדמויות של "גיא אוני" במשך 30 שנה. דומה שהוא מבטא באופן סמוי גם שינויים שחלו גם בעולם האמיתי שבו כותבת שולמית לפיד..." להמשך הכתבה

שולמית לפיד היא מזה שנים אחת הסופרות הפוריות המגוונות והמצליחות בישראל, הן בתחום הסיפורת והן בתחום הדרמה לתיאטרון. שולמית לפיד חיברה ספרי ילדים, רומנים ריאליסטיים וספרי בלשים בסדרת "ליזי בדיחי", שעסקו בעיתונאית בלשית בבאר שבע המודרנית והפכו לרבי מכר. אבל דומה שהצלחתה הגדולה ביותר של שולמית לפיד מבחינה ביקורתית וספרותית היה ברומנים ההיסטוריים שלה, ובראש ובראשונה בספרה "גיא אוני" - ספר בו פנתה שולמית לפיד לתיאור תקופה ודמויות שהיו עד אז (וגם מאז) מקופחות מאוד בספרות העברית.

ספרה החדש של שולמית לפיד, המשך לספר המצליח "גיא אוני" (כתר 1982), משתבץ בז'אנר שכמעט לא כותבים בו כיום. זהו רומן היסטורי, הכתוב בנוסח סיפורי-ריאליסטי מסורתי, שאינו שכיח עוד בימים פוסט-מודרניסטיים אלה. ומה שעוד אינו שכיח בימים אלה של ניפוץ מיתוסים, הוא שהסופרת שולמית לפיד עוסקת במיתוס של העליה העלייה מתוך עמדה שיש בה נוסטלגיה והערצה לא מעטה (ב"גיא אוני" היא עסקה בעליה הראשונה). שני הספרים מעידים על התמסרותה של שולמית לפיד להחייאה של ראשית תולדות ההתיישבות בארץ, למאבק באקלים מנתץ-המיתוסים של ימינו, ובשכחה, שלא לומר הבורות, של תשתיות היסטוריות בסיסיות... להמשך הכתבה

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.