ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
שום גמדים לא יבואו
שום גמדים לא יבואו


שרה שילה

שרה שילה

שרה שילה נולדה בירושלים ב-1958 למשפחת בבלי. לאחר גיוסה לצבא עברה לגור במעלות וחייתה שם חמש-עשרה שנים. במהלכן כתבה לילדים והפעילה ילדים ברחבי הגליל באמצעות סיפורים ותיאטרוני-בובות.

שרה שילה ניהלה במעלות מרכז אמנויות.

שום גמדים לא יבואו (ספריה לעם, 2005) הוא ספרה הראשון למבוגרים.

כיום גרה בכפר ורדים, נשואה ואם לארבעה.

הרצאות עם שרה שילה

 

שרה שילה ופרס מפעל הפיס

הסופרת שרה שילה קיבלה את הפרס של מפעל הפיס בסך 150 אלף שקל על ספר הביכורים שלה, שום גמדים לא יבואו.

בטקס הענקת הפרס אמרה שרה שילה: "בגיל 40 חשתי שאני לא יכולה יותר להגיד לכתיבה לא"

שרה שילה זכתה במקום הראשון, בפרס ששוויו 150 אלף שקל. שאר המועמדים לפרס השנה היו דרור בורשטיין, ניר ברעם, שחר מגן ו- שושי בריינר. הסופרת אידה פינק זכתה בפרס ספיר ליצירה מתורגמת.

חבר השופטים של הפרס כלל את יו"ר הפרס יוסי שריד, ד"ר אילנה גומל, לימור הרשקביץ, מנהלת הספריות הציבוריות בעפולה, העורך זיסי סתוי, ד"ר נעים עריידי, פרופ' חביבה פדיה ופרופ' נסים קלדרון.

בגיל 40 ישבה שרה שילה לכתוב את ספר המבוגרים הראשון שלה - שזיכה אותה עד כה בארבעה פרסים ספרותיים. שום גמדים לא יבואו, שאף היה לרב מכר ומעובד כעת לקולנוע, הפתיע רבים בהצלחתו. עלילת הספר מתרחשת בעיירת ספר בצפון הארץ, שם חיים התושבים תחת אימת הקטיושות של האויב מעבר לגבול. גיבורת הספר, סימונה דדון, היא אלמנתו של מי שהיה מלך הפלאפל בעיר, והיא וילדיה מתקשים להתגבר על מותו. הספר כתוב מכמה נקודות מבט, בעברית אחרת, עילגת משהו, רעננה.

"בגיל 40 חשתי שאני לא יכולה יותר להגיד לכתיבה לא", אמרה שרה שילה בטקס הענקת הפרס. "הכתיבה היא הדבר הרחב ביותר שאני יכולה לעשות - מצאתי את המקום שלי. הדמויות של הספר היו מעירות אותי בארבע לפנות בוקר, מבקשות ממני לדבר אותן, שולחות אותי למרפסת עם בלוק כתיבה ועם שמיכה, בקור של הגליל".

שרה שילה עסוקה בימים אלה בכתיבת הרומן השני שלה. "הפרס ישמש מלגת כתיבה", אמרה.

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.