ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
בלונדיניות ברגדורף
בלונדיניות ברגדורף


פלאם סייקס

פלאם סייקס

פלאם סייקס (Plum Sykes) ברונטית שלא מוכנה לצבוע לבלונד גם בשביל שער בעיתון ווג, שעליו היא הופיעה, למרות השיער השחור. "שיער שחור יותר טוב מבלונד: זה עושה עור מדהים" היא אומרת.

פלאם סייקס ילידת לונדון 1972, בת של לורד בריטי. עזבה את בריטניה ב-1996 ועברה ניו-יורק. היא מה שהיא מכנה PAP (Park Avenue Princesses), מונח שהפך לסלנג בניו יורק. שמה המקורי הוא ויקטוריה, פלאם (שזיף) הוא הכינוי שלה. בגלל שהיא בריטית היא יכולה להסתכל על החברה בניו-יורק ובפרט על אותן PAP מבחוץ באופן בקורתי. זה מה שהיא עושה בבלונדיניות ברגדורף.

רגישה ככל שתהייה סייקס היא חדת הבחנה ושנונה בכך שזיהתה את האובססיה של נשות ניו-יורק ל"נישואים מוצלחים", כסף וחוסר-רצון ברור לעבוד. הגיבורה שלה מדברת על קריירה כמו שמדברים על אנטרקס. פלאם סייקס אימצה לפחות חלק מסגנון החיים הזה: לראיון לעיתון היא ביקשה רכב צמוד ולתמונה דרשה ספר, מאפר, ומבחר בגדים. "זה מוזר" היא אומרת, "לא חשבתי שזה יקרה לי אבל שמתרגלים לזה אי אפשר בלי זה".

ככתבת בווג היא ראיינה את ה"נסיכות" הללו כל הזמן, אבל לא יכלה לכתוב באמת את כל מה שחשבה עליהן ועל אורח חייהן המגוחך - בספר בלונדיניות ברגדורף עושה את זה. פלאם סייקס לא רצתה לכתוב סאטירה, "סאטירה זה חוות החיות" היא אומרת, ומגדירה את הספר כ"קומדיה רגישה". את הספר היא כתבה ללא הפסקה במשך תשעה חודשים.

יש קרבה, לא מקרית, בין הגיבורה לבין חייה של פלאם סייקס עצמה. שתיהן בריטיות בניו-יורק, לשתיהן אירוסין שבוטלו: ב-2001 אירוסיה של סייקס לאומן דאמיאן לואוב בוטלו. בעקבות זאת החלה שמועה שאת שמלת הכלה שלה, שעיצב אלכסנדר מקווין היא צבעה בשחור ולבשה לחתונה של אחותה התאומה. היא לא מוכנה לומר אם זה אוטוביוגרפי "זה לקוח מחוויות אישיות, זו הביוגרפיה שהייתי רוצה. מי שלא מכיר אותי בעיקר נהנה. זו הייתה הכוונה שלי."

פלאם סייקס למדה היסטוריה באוקספורד. שותפתה לחדר קייטי קולינס, היום מנהלת השיווק של בלומסברי, מתארת אותה כזוהרת כבר אז, ומעורבת בכל. כשסיימה לימודים היא עבדה כמה חודשים בכמה משרדי עורכי דין וסבלה מכל רגע. נקודת המפנה הייתה כאשר היא הפכה להיות עוזרת אופנה בווג הבריטי. היא גילתה כשרון לגילוי מעצבי-על פוטנציאלים, ולהפוך אותם לכאלה, וכשרון להיות במרכז כל מסיבה. ב-1996 אן ווינטור הציעה לה עבודה בווג האמריקאי. כשהגיעה לניו יורק, היא התחילה כעורכת אופנה, הניו-יורק טיימס נתן לה ולאחותה, גם בעיסקי הסגנון, כתבת שער במוסף הסטייל שלו.

לא מזמן היא נישאה לטובי רולנד, בטירה ההורסת של אבא שלה הלורד, אומרים שהשובל של שמלת הכלה היה באורך של כמה עשרות מטר... יש לפלאם סייקס שתי אחיות ושלושה אחים. אמא שלה מעצבת שמלות, אבא שלה הוא לורד שלמד בבית הספר היוקרתי ביותר באנגליה (איטון, שם לומדים בני משפחת המלוכה) הוא זכה לכינוי פרחח איטון: היו לו כמה התקלויות עם החוק, הוא ישב קצת בכלא באשמת זיוף. כששואלים אותה עליו היא עוברת לדבר על מזג האויר. רק בשנים האחרונות היא חזרה לקשר עמו.

לכל כתבי הספרות: היא טוענת שכשהיא מראיינת סופרים היא תמיד קוראת את הספרים שלהם קודם, לכן היא מאוד התפלאה ונעלבה שהמראיינים לא קראו את הספר שלה לפני הראיון. היא אוהבת את ג'יין אוסטין, אדית וורטון, טרומן קפוטה ואוסקר ווילד: אלה שמתבוננים בחברה. מהסופרים החדשים היא אוהבת את הלן פילדינג.

מירמקס שילמו 600,000$ על זכויות ההסרטה של בלונדיניות ברגדורף עוד לפני שהספר היה גמור. היא חתמה על חוזה בן שש ספרות לספר הבא, עוד לפני שהוא היה גמור.

הרצאות עם סופרים ועל ספרים

 

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.