ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
על הניסים
על הניסים

אורלי עמית

אורלי עמית

כתיבת ביוגרפיות זה הדבר המיוחד שהסופרת אורלי עמית עושה ויש לומר, עושה בשמחה. היא בעלת הוצאת דפי חיים, אשר מוציא לאור ספרי זכרונות כדי להראות לדורות הבאים. אורלי עמית עבדה במשך שנים רבות כעיתונאית. באמצעות כתיבה עיתונאית רכשה מיומנות וניסיון רב בשיחות עם אנשים, ראיונות, תחקירים, כתיבת כתבות צבע, פרופיל וסיפורי חיים.

במקביל, עבדה אורלי עמית כסופרת צללים בהוצאת ספרים וזכתה בהצלחה בכתיבה אישית וביכולת שלה להתאים את הסיפור לאופי הכתיבה ולדמותו של הגיבור. בכתיבת ספר זכרון חשוב מאוד לבטא נכונה את קולו של הגיבור שעליו נכתב הספר.

בעקבות הניסיון הרב שרכשה אורלי עמית בכתיבת סיפורי חיים ובעריכה הקימה ב-2005 את דפי חיים, חברה המתמחה בכתיבת סיפורי חיים, כתיבת ביוגרפיה, בהפקה ובהוצאה לאור של ספרי זיכרון.

בשנים האחרונות נפרץ הסכר וספרי זכרונות החלו להופיע. הסיבה הראשונה לעיכוב בכתיבת ספר זכרונות היא שבתקופה שלאחר מלחמת העולם השנייה, כשהניצולים יצאו מן התופת ומוראות השואה נחשפו, אף אחד לא רצה לדבר, ואף אחד לא רצה לשמוע על כך.

בעשור האחרון גברה המודעות לשואה, גם בקרב הצעירים שדחקו בסבים ובסבתות שלהם לספר את סיפור חייהם ויותר מזה להעלותם על הכתב לידי ספר זכרונות.

אורלי עמית היא דור שני בארץ. בתחילת המאה הקודמת, עקרה משפחתה של עמית ממזרח אירופה ועלתה במסגרת העלייה הראשונה להתיישבות בעמק יזרעאל.

אורלי בוגרת אוניברסיטה בחוגים: היסטוריה של ארץ ישראל ולימודים כלליים במדעי הרוח. כמו כן סיימה לימודי עריכה לתואר שני במסגרת החוג ללשון עברית ולשונות שמיות באוניברסיטת תל אביב.

בסבלנות אין קץ יודעת אורלי להקשיב לסיפורים, לאסוף פיסות מידע ולהפוך אותם לסיפור חיים. לנגד עיניהם של לקוחת מסופרים המאורעות שקרו אותם בצורה מרגשת, ייחודית שמעבירה לא רק את העובדות הפשוטות והשתלשלות האירועים, אלא גם מחשבות ורגשות והכל ארוז בתוך ספר זכרון.

האתר של אורלי עמית, עורכת לשונית, כתיבת ביוגרפיה של ספרי זכרונות

הרצאות אורלי עמית

אהרן מגד
אהרן מגד
אנטוניו טאבוקי
אנטוניו טאבוקי
מריו ורגס יוסה
מריו ורגס יוסה
זוזה סאראמאגו
זוזה סאראמאגו
 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.