ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
ספרים > ספרים חדשים > ספרים 2007 > ספרות תרגום 2007

שלושה מוסקטרים

שלושה מוסקטרים

הספר שלושה מוסקטרים
מאת
תרגום
עמודים 207

שנת
כריכה רכה

את הספר ניתן להשיג ברשת חנויות סטימצקי ובחנויות צומת ספרים.

מחרוזות עבודת יד שיהלמו אותך

שלושה מוסקטרים, כריכה אחורית

חוויאר מוסן הוא עיתונאי יהודי חסר אמביציה ביומון ארגנטינאי נפוץ, שתחביביו העיקריים הם פנטזיות מיניות והתחמקות ממשימות כתיבה.

אליאס טראום, ארגנטינאי בעבר וישראלי בהווה, חוזר לבואנוס איירס אחרי יותר מעשרים שנה כדי לומר קדיש על שני חבריו - שני צעירים יהודים מבריקים, שיחד איתו היו מוכרים בתואר שלושת המוסקטרים. שני צעירים שחתמו על גזר דין המוות שלהם כאשר הצטרפו למונטונרוס.

המונטונרוס היתה תנועת גרילה פרוניסטית שפעלה בארגנטינה לאורך כל שנות השבעים. חבריה - קתולים, יהודים ושמאלנים - היו מאוחדים בהערצה לפרון וסגידה לאוויטה. פיגועי הטרור שביצעו המונטונרוס, כמו גם חיסולם בידי החונטה הצבאית, נותרו פצע פתוח בהיסטוריה של ארגנטינה.

כשמוסן נשלח לראיין את טראום הוא מאמין שמדובר בעוד מטלה שגרתית. אבל בהגיעו לשדה התעופה הוא מותקף, וטראום עצמו נחטף, נשדד ומושלך לצד הדרך. אין ספק - העבר שב לנקום את נקמתו.

אבל איזה עבר? המהפכני או הרומנטי? ואיך המודיעין הישראלי קשור לכל זה? העלילה נודדת בין הברים של בואנוס איירס לחופי מר דל פלטה, בין ילדות נשכחת לתקופת הדיקטטורה, בין הזכרונות למציאות - עד שכל אלה נקשרים בסיום מרגש ומפתיע.

מרסלו בירמכר, מהבולטים בדור הסופרים הצעירים של דרום אמריקה, חיבר כעשרים ספרים לצד תסריטים לכמה מהיצירות החשובות של הקולנוע הארגנטינאי. סגנונו הייחודי - שילוב של מאצ`ואיזם לטיני, אירוניה עצמית והומור יהודי - זיכה אותו בכינוי "וודי אלן של הפאמפאס".

הספר יצא לאור בשיתוף הוצאת "עברית".

המלצה על ספר זה ניתן לראות בדף ספרים מומלצים.

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.