ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
ספרים > ספרים חדשים > ספרים 2012 > ספרות תרגום 2012

כוכב השטן

כוכב השטן

הספר כוכב השטן
מאת
תרגום
עמודים 431

בהוצאת ידיעות ספרים
שנת
כריכה רכה

את הספר ניתן להשיג ברשת חנויות סטימצקי ובחנויות צומת ספרים.

ספרים נוספים של יו נסבו

 

מחרוזות עבודת יד שיהלמו אותך

כוכב השטן, כריכה אחורית

הקיץ כבר כאן, אוסלו מעולפת מחום.
גופת אישה צעירה נמצאת בדירתה כשאצבעה כרותה ויהלום אדום בצורת כוכב מחומש מוטמן מתחת לעפעפה.

מכיוון שכמעט כל החוקרים ביחידה לחקירות רצח יצאו לחופשה, החקירה נמסרת בלית בררה למפקח הארי הולה, הבלש הכי טוב ביחידה, אבל גם השוטר הכי בעייתי והכי שיכור בנורווגיה שזה ארבעה שבועות נעדר מהעבודה ושקוע בשתייה.
הפעם עליו לשתף פעולה עם אויבו משכבר הימים, המפקח תום וולר, שעתיד להפוך בקרוב למפקדו הישיר, ושהארי כבר מזמן חושד שהיתה לו יד ברציחתה של הקולגה הקרובה שלו, אלן ילטן.

חמישה ימים אחר כך נעלמת עוד אישה. כשהאצבע הכרותה שלה נמצאת, ועליה טבעת עם יהלום אדום בצורת כוכב מחומש, הארי מתחיל לחשוש שיש להם, לראשונה, עסק עם רוצח סדרתי.

כוכב השטן הוא הספר השלישי בטרילוגיית אוסלו. ביד אמן מוליך יו נסבו את גיבורו הארי הולה בתוך עלילה מורכבת, מקאברית ורבת תפניות שבה סדרה של מעשי רצח מזוויעים מצטרפת לתעלומות הלא-פתורות ולחשבונות הלא-סגורים שמרכיבים את חייו.

"אל תתחילו לקרוא את הספר הזה אם יש לכם תוכניות חשובות כלשהן. לא תוכלו להפסיק לקרוא."
- NRK, נורווגיה.

"רחב היקף, שאפתני, קריא להפליא."
- WASHINGTON POST

"קוראים שטרם התוודעו לסדרה המסעירה הזאת, ישתאו על העלילה המורכבת ועל עומק הבנתו של נסבו את נבכיה האפלים של נפש האדם."
- KIRKUS

 

מידע

נועה ברקת יעוץ ביוגרפי ועריכת ספרים כותבת על הספר כוכב השטן

 ספרי בלשים צפוניים עושים לי את זה בדרך שלא ניתנת לחיקוי על ידי בני האומות האחרות. הם קרירים, דחוסים ומלאי עובדות, טעונים רגשית ופוליטית, פשוט טעימים!

בפתיחת הספר יו נסבו מוליך אותנו בעדינות כמעט בנונשלנטיות אל גילוי הרצח. הפעם, (בניגוד לפתיחה הדרמטית של נמסיס, הספר השני בטרילוגיה) אנחנו זורמים ביחד עם המים, דרך היסטוריה, שכבות טיח, דם, זיעה, ניכור אנושי וריקנות. ואז כמו לסיכום מופיע,כמעט בלחש,משפט מפתח: מים, מורך לב ותשוקה תמיד מוצאים את דרכם אל נקודת השפל.
גם חוכמה, וגם רמז, גם אמירה חברתית וגם מלא רגש צפוני לוהט.
אם אתם חושבים שמדובר רק בספר בלשי על בלש שיכור, שבור לב ועל סף פיטורין, תחשבו שוב.יש כאן הרבה יותר מזה, כשיו נסבו, עיתונאי, כלכלן וזמר שבדי – מלהט עם הז'אנר הבלשי כדי לספר לנו שכל מה שיורד חייב לעלות, כל מה שנחבא מתגלה – בקיצור שהכל זורם, סליחה, מטפטף.
כוכב השטן הוא הספר השלישי בטרילוגיה שגיבורה הוא הבלש הארי הולה.בספר הזה יו נסבו קושר את החוטים שנפתחו בספרים הקודמים וסוגר מעגלים. בדרך יירצחו נשים, יתגלו כוכבים מחומשים, יהיו הרבה חשודים במעשי הרצח הסדרתיים. הארי הולה יצטרך לשוב מתוך תהום האלכוהול והלב השבור, בעיקר בגלל שכל שאר השוטרים יצאו לחופשת הקיץ שלהם. הוא יצטרך לעבוד ביחד עם המפקח שבו הוא חושד, ולנסות לכנס לראש של רוצח סדרתי ערמומי. והארי, תסמכו עליו, אכן יעשהאת מה שצריך לעשות –יציל, יעמוד בפיתוי , יפתור חידות וליגאל. כמעט. אולי. יו נסבו למרבית המזל, לא אוהב סופים סגורים מדי.
 

המלצה על ספר זה ניתן לראות בדף ספרים מומלצים.

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.