ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
ספרים > ספרים חדשים > ספרים 2012 > ספרות מקור 2012

החוק למניעת בדידות

החוק למניעת בדידות

הספר החוק למניעת בדידות
מאת
עמודים 303

בהוצאת ידיעות ספרים
שנת
כריכה רכה

את הספר ניתן להשיג ברשת חנויות סטימצקי ובחנויות צומת ספרים.

ספרים נוספים של מיכאל שיינפלד

 

מחרוזות עבודת יד שיהלמו אותך

החוק למניעת בדידות, כריכה אחורית

אם את או אתה גרים לבדכם ולא נמצאים במערכת יחסים זוגית כלשהי, אסור לכם לגדל חיית מחמד. תשלומי הארנונה שלכם יוגדלו. דמי האבטלה המגיעים לכם יופחתו. ועליכם לקבל ייעוץ מקצועי של פסיכולוג קליני או עובד סוציאלי ארבע פעמים בשנה.

הוראות אלה ואחרות כלולות בחוק מהפכני חדש המוגש לאישור הכנסת, לנוכח הנתונים המדאיגים על התפוררות התא המשפחתי בישראל. זה יתרחש עוד מעט, בשנת 2020 . החוברת הדקה של הצעת החוק מתגלגלת לידיו של יונתן פכטר, רווק בן 36 , שנדהם מהכתוב בה. יונתן יוצא לבדו למאבק בחוק השערורייתי, וכנגד כל הסיכויים סוחף אחריו את המוני הבודדים החיים בארץ.

"פתאום אני קולט את המלכוד בסיטואציה הזו. החוק נועד לעודד את היחד, ואיך נתנגד כיחידים? ומה נצעק, 'רוצים לחיות לבד'? מי יעז לצאת ולהפגין את בדידותו ברבים, להתייצב יחיד מול מצלמה, להיות לוחם החירות שנאבק בַּזוגיות? כי המסר מורכב יותר, אבל לאיש אין סבלנות להקשיב. הרי לא על הבדידות אנחנו נלחמים אלא על החירות לבחור בין הלבד לבין היחד. ואם נבחר בַּיחד, לא נעשה זאת כדי שמסי הארנונה והמים יופחתו עבורנו; אלא כי הלב מבקש ואי־אפשר לשאת את החיים אחרת. לא מכורח חוק, אלא מכוח החופש."

המאבק בחוק למניעת בדידות משנה לעד את חייו של יונתן. הוא הופך לדמות ציבורית, מתעמת עם משקעי ילדותו ואף מוצא אהבה. אבל רגע לפני הניצחון, בשידור חי, מתרחש דבר־מה שטורף את כל
הקלפים...

ברגישות ובהומור בונה מיכאל שיינפלד עלילה מפתיעה על מחאה ואהבה, וכתיבתו הקולחת מפליאה לתאר את סערות הנפש של גיבוריו, את הספקות והסודות והאירועים הדרמטיים היוצרים את
מסעו של אדם אל עצמו.

מיכאל שיינפלד הוא מחנך, בעל תואר במשפטים, יליד 1976 . החוק למניעת בדידות הוא ספרו הרביעי. קדמו לו רבי־המכראבדות, בא מלבנון — בכל מקום שהם, ומים שאין להם סוף.

המלצה על ספר זה ניתן לראות בדף ספרים מומלצים.

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.