ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
ספרים > ספרים חדשים > ספרים 2011 > ספרות מקור 2011

מידת הרחמים

מידת הרחמים

הספר מידת הרחמים
מאת
עמודים 237

בהוצאת ידיעות ספרים
שנת
כריכה רכה

את הספר ניתן להשיג ברשת חנויות סטימצקי ובחנויות צומת ספרים.

ספרים נוספים של נעם שפנצר

 

מחרוזות עבודת יד שיהלמו אותך

מידת הרחמים, כריכה אחורית

דיוויד וינטר הוא פסיכולוג נשוי ואב לבת. המטופל הראשי שלו, בארי לונג, אדם אובדני, סרבן ומוזר שתוכו אינו כברו, מעסיק את מחשבותיו יתר על המידה. בינתיים, סודות משפחתיים צפים על פני השטח. מדי שבת מבקר דיוויד את אביו הלוקה באלצהיימר בבית האבות, ומשם יוצא לחיפוש אחר דניאל, שם שחוזר ועולה במלמוליו של האב. בתו של דיוויד מתארסת לבחור המסתיר מפניה מחלת נפש ואשפוז בעברו. בניסיון לאמת את חשדותיו, דיוויד מחדש את קשריו עם מורה עבר שלו מבית החולים, ד"ר הלפרין, חוקר קשיש ואקסצנטרי שמניעיו, ואולי גם מוחו, מעורפלים. בו בזמן, משבר נישואים פתאומי סודק את חייו של דיוויד, מערער את זהותו, ומקרין על התנהלותו המקצועית והאישית.

הרומן מידת הרחמים כתוב בשפה חיה וקולחת ובהומור עדין. הוא מתבונן במבט חומל ועמוק בניסיון האנושי "לחבר את הנקודות", וחוקר באופן מקורי ומרתק את קו התפר המסתורי שבין הפשטה לממשות, בין הזיה למציאות.

נעם שפנצר, יליד קיבוץ נחשון, חי בקולומבוס, אוהיו, עם בתו מאיה. הוא פרופסור באוניברסיטה ופסיכולוג בקליניקה פרטית. ספרו הקודם, הפסיכולוג הטוב (ידיעות ספרים, 2009), זכה להצלחה מרובה ותורגם לחמש שפות.

 

מידע

השפה כה קולחת והספר מסופר דרך עיניו של פסיכולוג בשם דיוויד וינטר, על חייו האישיים והמקצועיים. הרגשתי שהסופר מדבר מלב, שהדברים אמיתיים, חיים, מבוססים על מציאות. הסתקרנתי מאיפה הידע הרב על כל מה שהוא כותב מבחינה מקצועית: הרגשה בטיפול בסכיזופרן? וכיצד מטפלים באדם שמגיע באופן קבוע ובזמן לטיפול אך לא עושה את המטלות שלו? ומתי מאשפזים חולה? ואיך ניגשים לחולה? ומהו הטיפול הטוב ביותר?

 

 

 

קרא עוד 

 

המלצה על ספר זה ניתן לראות בדף ספרים מומלצים.

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.