ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
ספרים > ספרים חדשים > ספרים 2012 > ספרות תרגום 2012

אין לה אלוהים

אין לה אלוהים

הספר אין לה אלוהים
מאת
תרגום
עמודים 352

בהוצאת ידיעות ספרים
שנת
כריכה רכה

את הספר ניתן להשיג ברשת חנויות סטימצקי ובחנויות צומת ספרים.

מחרוזות עבודת יד שיהלמו אותך

אין לה אלוהים, כריכה אחורית

 

מה קורה כשאתיאיסטית בת 25, שמכורה לקפה, לסיגריות ולסטייקים, מתחברת פתאום לצד הרוחני שלה? לא מה שהייתם מצפים...
 
אין לה אלוהים (Yoga Bitch, במקור) הוא ממואר משעשע של אישה אמריקנית צעירה שמחפשת את דרכה הרוחנית ביוגה אבל לא מוכנה לוותר על עישון, שוקולד וקפה תוך כדי. מחברת הספר, סוזן מוריסון, היא שחקנית, ואת הספר היא חיברה בעקבות מופע סטנד-אפ בעל אותו שם שהעלתה ושזכה להצלחה גדולה בארצות הברית ובאירופה. הספר הוכתר כ"קריאת חובה" על ידי ניו יורק טיימס ולוס אנג'לס טיימס במקביל, זוכה לביקורות מצוינות, כגון "מלא כנות ומצחיק עד דמעות" (פאבלישרז וויקלי), ומוזכר לא אחת
כ-"לאכול, להתפלל, לאהוב" החדש.
 
אין לה אלוהים הוא סיפור הרפתקאותיה (הכושלות לעתים) של בחורה השואפת להיות יוגית מצטיינת, אבל הספקנות המערבית הטמונה בה מונעת זאת ממנה: אחרי שסוזן מוריסון מצטרפת לקורס יוגה של חודשיים בבאלי שבאינדונזיה, כל מה שהיא רוצה זה להפוך מצעירה לחוצה החרדה מפני המוות, לאינדרה, מורתה ליוגה, אישה שמצאה הכול בחיים: את האהבה, את עצמה ואת אלוהים. 
 
אבל העניינים מתפתחים אחרת מהצפוי. בבאלי סוזן מגלה שמורתה האהובה וכל חבריה לקורס היוגה מתעוררים בכל בוקר ושותים ספל גדול ומהביל של השתן שלהם-עצמם. מתברר לה כי סוכר הוא חטא שדינו מיתה וכי רוחות מאכלסות את מכשירי החשמל במטבח. וככל שהיא מתאמצת למצוא את העצמיות הנעלה שלה, כך היא נידונה להיפגש שוב ושוב עם העצמיות התחתונה שלה – הצינית, המאוהבת בעצמה, האגואיסטית, זו שמשתוקקת עד כלות לסיגריות, ליין ולשוקולד.

עם זאת, בדרך היא מגלה שאין דבר כזה מאמץ רוחני מבוזבז; גם אם אימוני היוגה לא הפכו אותה בסופו של דבר לאדוקה הנבונה והרגועה להפליא שקיוותה להיות, הם בכל זאת טומנים זרעים שממשיכים לנבוט ולפרוח בדרכים מפתיעות במהלך העשור הבא של חייה.

המלצה על ספר זה ניתן לראות בדף ספרים מומלצים.

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.