ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
ספרים > ספרים חדשים > ספרים 2010 > ספרות מקור 2010

תרנגול כפרות (סדרת עם הספר)

תרנגול כפרות (סדרת עם הספר)

הספר תרנגול כפרות (סדרת עם הספר)
מאת
עמודים 255

שנת
כריכה רכה

את הספר ניתן להשיג ברשת חנויות סטימצקי ובחנויות צומת ספרים.

ספרים נוספים של אלי עמיר

 

מחרוזות עבודת יד שיהלמו אותך

תרנגול כפרות (סדרת עם הספר), כריכה אחורית

תרנגול כפרות הוא סיפורה של חבורת נערים יוצאי מעברות מעיראק, רומניה, מרוקו ופולין המתחנכת בקיבוץ בראשית שנות החמישים. נילי בת המעברה המתאהבת בצביקה הקיבוצניק, בוזגלו המחפש את אלוהים ונורי הנקרע בין שני העולמות, אינם אלא מראה שבה משתקפת מורשתם. המפגש המהמם והחריף הופך לעימות בין שתי תרבויות - הקיבוץ והמעברה - בסיפור אותנטי על שסעים חברתיים המהדהד עד ימינו אלה. הרומן, המבוסס על יסודות אוטוביוגרפיים, הוכר כנכס ספרותי וחברתי חשוב, נכנס לתוכנית הלימודים של משרד החינוך, זכה בפרסים רבים ואף עובד להצגת תיאטרון ולסרט טלוויזיה.

אלי עמיר, יליד בגדד [1937], הוא סופר, מזרחן ופועל לקידום השלום ולמען צדק חברתי. ספרו תרנגול כפרות ראה אור לראשונה בשנת 1983.

סדרת עם הספר - פרוזה ישראלית מגישה לקוראים הישראלים את מיטב הספרים מן השורה הראשונה בישראל, עמודי התווך של הספרות העברית המודרנית שהבית הישראלי אינו שלם בלעדיהם.
מדור הפלמ"ח ועד שנות האלפיים: הסופרים והספרים בסדרה מייצגים קשת רחבה של תקופות, הלכי רוח ונקודות מבט, ומבטאים את עושרה ואת רבגוניותה של הספרות הנכתבת בישראל בפרט ושל החברה הישראלית בכלל. אלה הם הספרים שעיצבו ועודם מעצבים את ההוויה הישראלית, את השפה ורבדיה, את הזיכרון המשותף ואת התרבות העברית של ימינו. סדרת עם הספר - פרוזה ישראלית רואה אור לרגל 70 שנה לידיעות אחרונות.

המלצה על ספר זה ניתן לראות בדף ספרים מומלצים.

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.