ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
ספרים > ספרים חדשים > ספרים 2011 > ספרות מקור 2011

בניגוד להוראות היצרן

בניגוד להוראות היצרן

הספר בניגוד להוראות היצרן
מאת
עמודים 223

בהוצאת זמורה ביתן
שנת
כריכה רכה

את הספר ניתן להשיג ברשת חנויות סטימצקי ובחנויות צומת ספרים.

מחרוזות עבודת יד שיהלמו אותך

בניגוד להוראות היצרן, כריכה אחורית

 “מאז שאני עובדת בבית אני בקושי קונה בגדים. הפיג´מה היא תלבושת הדגל שלי. אלמלא הדייטים שמבליחים בחיי מדי פעם, נראה לי שלא הייתי פושטת את הפיג´מה לעולם. זברה, זה מה שאני. לפני כמה זמן קראתי שזברה יכולה להזדווג עם חמור ולהביא צאצא לעולם. זה סתם הצחיק אותי. כאילו, מכל החיות בעולם, זה מה שמצאת?" ליאנה חיה בדירה קטנה ביפו. היא רווקה בת שלושים ומשהו ומתפרנסת מעבודתה כעורכת לשונית. העברית שלה ללא דופי, אך יחסי האנוש שלה בעייתיים, השכנים שלה מעצבנים, הרחובות מלוכלכים, וחתול מיילל מציק לה ליד הדלת. משימת חייה היא למצוא חתן ראוי —
כזה שמדבר בלי שגיאות — ולשכוח את שנות הבדידות והאומללות. אבל כאשר הומלס מתנחל לה בבניין, ביפו פורצות מהומות והרחובות בוערים, החלומות שלה עולים בעשן והחיים שלה נטרפים לחלוטין. רק אז, מתוך ההריסות, מבצבצת אפשרות להתחלה חדשה לגמרי. במסווה של רומן קליל ומשעשע על החיפוש האורבני אחר אהבה, בעברית מדוברת ומוכרת אך מלוטשת עד ברק, מצליחה עידית אלנתן ליצור ברומן בניגוד להוראות היצרן גיבורה ייחודית ומרתקת, שקשה לה לאהוב, אבל קשה לא לאהוב אותה.
עידית אלנתן עבדה במגזיני תיירות, טבע וגיאוגרפיה, בין היתר כעורכת בכירה בנשיונל ג´יאוגרפיק. היא בעלת תואר שני בלימודים קוגניטיביים של השפה, וכיום עוסקת בעריכת ספרים ובכתיבה. בניגוד להוראות היצרן הוא ספרה הראשון.

 

מידע

ביקורת שנכתבה על ידי סיון כהן (סיווי)

את הספר "בניגוד להוראות היצרן" קיבלתי לסקירה מאתר read4free המספק שירותי פרק ראשון למייל

בשנים האחרונות רווחת תופעה בספרות המתארת נשים רווקות, שחיות באזור תל אביב, שגילן נע בין 25- 35 וכולן! אבל כולן בלי יוצא מן הכלל, מחפשות חתן. לכולן יש סיפור חיים עצוב, מזיל דמעות, או לפחות כזה שגורם לעיניים לנצנץ ואצל כולן השעון הביולוגי מתקתק.

אני לא יודעת אולי זה האוכל התל אביבי, שגורם לנשים הרווקות של תל אביב להיות כל כך נואשות לחתן וזוגיות? כי אני לא קוראת ספרים כאלה על נשים ירושלמיות או חיפאיות (לצורך העיניין) וגם לא של גברים שנואשים למצוא כלות (למרות שאני קוראת די הרבה ספרים)

עוד מעניין שאת הספרות הנשית הזו כותבות נשים מה שהופך את העניין בעניי למשעשע קמעא.

בניגוד להוראות היצרן משתייך לזרם הספרותי הזה, הספר מתאר את ליאנה, רווקה בת 30+ שחייה ביפו לבדה ומחפשת חתן וזוגיות מאושרת. ליאנה מבורכת גם היא בסיפור חיים לא שמח, למעשה מזיל דמעות, ובגלל שהיא עובדת כעורכת לשונית הדמות שלה מתוחכמת על סף מתחכמת. לדעתי האישית הדמות של ליאנה לוקה באובססיביות קומפלסיבית לניקיון חולני.

מדובר בעוד ספר חביב, שאומנם תחת כסות קלילה עוסק בעיניינים שברומו של עולם כמו מציאת זוגיות בעידן פוסט פמניסטי, מאבקים בין יהודים וערבים ועיניינים חברתיים וכלכליים אחרים, אבל הוא היה רק זה עבורי, ספר שהעביר לי 3 שעות קריאה בהנאה, לא העיק יותר מידי על הקורטקס שלי ואפילו מידי פעם הצליח לשעשע אותי.

 

המלצה על ספר זה ניתן לראות בדף ספרים מומלצים.

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.