ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
ספרים > ספרים חדשים > ספרים 2010 > ספרות תרגום 2010

בת של פרטיזן

בת של פרטיזן

הספר בת של פרטיזן
מאת
תרגום
עמודים 190

שנת
כריכה רכה

את הספר ניתן להשיג ברשת חנויות סטימצקי ובחנויות צומת ספרים.

ספרים נוספים של לואי דה-ברנייר

 

מחרוזות עבודת יד שיהלמו אותך

בת של פרטיזן, כריכה אחורית

כריס בן הארבעים הוא גבר משועמם, בודד ולכוד בחיי נישואים נטולי אהבה וסקס. מנוכר לתרבות הצעירים של שנות השבעים בלונדון ומנוכר לעצמו, הוא מזמין באחד הלילות זונה למכוניתו.

רוזה היא יוגוסלבית, בתו של אחד מהפרטיזנים של טיטו, שעברה לא מזמן ללונדון. היא אמנם רק בת עשרים ומשהו, אבל כבר הספיקה לחוות סכנה, חוסר מזל, רומנטיקה וטרגדיה. ואף על פי שאינה זונה, כשכריס מציע לה להיכנס למכוניתו, היא נענית.

בחודשים הבאים רוזה מספרת לכריס על חייה בעבר, והוא שותה את דבריה בצמא כחמצן החיוני להישרדותו. אבל האם רוזה מספרת את האמת? האם כריס שומע את הסיפורים כפי שהם או מסנן אותם בפילטר מטעמיו שלו? והאם זה משנה בכלל?

בת של פרטיזן הוא סיפור אהבה כואב, מתוק, מצחיק, מריר ועצוב עד כדי דמעות, שחבויה בו גם אמירה מתוחכמת להפליא על מלאכת הסיפור, על כוח הפיתוי שלה ועל הסכנות הטמונות בה.

"הפרוזה הצלולה והמתוקה כדבש של דה-ברנייר מחלחלת לתודעתו של הקורא בשלווה, וגם ברגעים הדרמטיים מורטי העצבים שבה לעולם אינך צריך לצאת ממנה כדי לשאוף אוויר. זו גדולתו של דה-ברנייר."
טיימס

"רומן חכם ונוגע ללב המוכיח שאין דבר כזה ´חיים רגילים´. בדומה ל´על חוף צ´זיל´ מאת איאן מקיואן, גם בת של פרטיזן הוא רומן על הזדמנויות אבודות ועל הדרכים המוטעות שאנו בוחרים ללכת בהן."
גרדיאן

לואי דה-ברנייר נולד בלונדון ב-1954. ספרו רב-המכר המנדולינה של קפטן קורלי (ראה אור בעברית בהוצאת זמורה-ביתן) עובד לסרט שובר קופות וזיכה אותו בפרס הסופרים הבריטים האהובים ביותר בשנת 1995. כיום הוא חי בסאפוק עם בת זוגו ושני ילדיהם.
 

המלצה על ספר זה ניתן לראות בדף ספרים מומלצים.

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.