ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
ספרים > ספרים חדשים > ספרים 2007 > ספרות מקור 2007

משאלה אחת ימינה

משאלה אחת ימינה

אשכול נבו
דף סופר

אשכול נבו

הספר משאלה אחת ימינה
מאת
עמודים 336

שנת
כריכה רכה

את הספר ניתן להשיג ברשת חנויות סטימצקי ובחנויות צומת ספרים.

ספרים נוספים של אשכול נבו

 

מחרוזות עבודת יד שיהלמו אותך

משאלה אחת ימינה, כריכה אחורית

"זה היה רעיון של עמיחי, הפתקים.
מה שחשבתי, הוא אמר, זה שכל אחד מאיתנו ירשום על פתק איפה הוא רוצה להיות בעוד ארבע שנים, מכל הבחינות. ובעוד ארבע שנים נפתח את הפתקים ונראה מה קרה בינתיים."

כך, במשחק תמים לכאורה, נפתח הרומן משאלה אחת ימינה. ומכאן – הכול מסתבך.
אשכול נבו, מחבר רב-המכר עטור השבחים ארבעה בתים וגעגוע, צולל בספרו החדש לתוך המים העמוקים של החברות הקרובה, חברות יפה וכואבת בין ארבעה גברים ושלוש נשים שחייהם ומשאלותיהם נכרכים אלו באלו בעלילה מלאת תנופה ורבת תהפוכות.

בשפה צלולה וכובשת, בכישרון שלו ליצור אינטימיות מידית עם קוראיו, ובעדינות שבה מסיר אשכול נבו את הלוט מעל הרגעים הקשים ביותר. אשכול נבו מצייר תמונה רבת עוצמה ומזמין את הקורא לגלות מה עושה הזמן לחברויות שלנו. ולמשאלות שלנו.

אשכול נבו הוא מן הבולטים והאהובים שבסופרי הדור החדש בישראל. ספרו ארבעה בתים וגעגוע (הוצאת זמורה ביתן), אשר ראה אור בגרמניה ואיטליה ועתיד להתפרסם בשנה הקרובה גם באנגליה ובצרפת, זכה לביקורות נלהבות בארץ ובחו"ל.

ספריו הקודמים נפרדנו טראח וצימר בגבעתיים ראו אור אף הם בהוצאת זמורה ביתן.

 

מידע
משאלה אחת ימינה
"משאלה אחת ימינה" יכולה להיכנס לז`אנר "ספרות גברים" בדומה ל"ספרות נשים" שכולם רגילים ואוהבים לדבר עליה בעשור האחרון. וזה למשל, משהו שלמיטב ידיעתי לא ממש מפותח בספרות העברית, למעט ספרי שיח לוחמים או ספרים שעוסקים בהווי של מילואמניקים. כאן, יש לנו ארבעה חברים מימי בית-הספר והצבא, שיורדים מחיפה לת"א ומתחילים את חייהם. יש ביניהם קודים של התנהגות, דאחקות קבועות, צפייה במשחקי כדורגל משותפים, והם משתפים זה את זה כמעט בכל דבר שקורה בחייהם. אחוות הגברים בספר עוברת כחוט השני, למרות הקשיים העצומים והריבים הקטנים, הטינות, הקנאות והשנאות. כמו ארבעה מוסקיטרים, הם תמיד כולם בשביל אחד ואחד בשביל כולם.
 
לכתבה המלאה מאת יעל שכנאי
  

המלצה על ספר זה ניתן לראות בדף ספרים מומלצים.

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.