ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
ספרים > ספרים חדשים > ספרים 2003 > ספרות תרגום 2003

סולאריס

סולאריס

הספר סולאריס
מאת
עמודים 236

שנת
כריכה רכה

את הספר ניתן להשיג ברשת חנויות סטימצקי ובחנויות צומת ספרים.

מחרוזות עבודת יד שיהלמו אותך

סולאריס, כריכה אחורית

יצירת המופת סולאריס נחשבת לאחד הספרים הגדולים של המאה העשרים. היא ראתה אור בפולין בשנת 1961, ומאז תורגמה ל-35 שפות, זכתה לשני עיבודים קולנועיים ונמכרה במיליונים רבים של עותקים. כישרונו של סטניסלב לם לשלב בין סיפור סוחף לדיון מרתק בסוגיות פילוסופיות מתחום המדע, המוסר, הפסיכולוגיה והתקשורת, ריתק אליו קהל קוראים עצום בעולם כולו.

קריס קלווין, פסיכולוג, מצטרף לצוות מדענים קטן החוקר אוקיינוס מסתורי על פני כוכב הלכת סולאריס. המדענים סבורים שהאוקיינוס הוא ישות אינטיליגנטית שבכוחה לדלות אינפורמציה מרבדיו העמוקים והכמוסים של המוח האנושי ולייצר לפיה דמויות אנושיות לכאורה – "אורחים" הפוקדים את המדענים והקשורים לעברם בקשר כואב. האם ביקורי ה"אורחים" הם ניסיון של האוקיינוס לתקשר איתם? האם זו לוחמה פסיכולוגית המופעלת עליהם או סתם בדיחה אכזרית, ואם כך, מי למעשה עושה ניסוי במי? מתוך הטלטלה הנפשית שבמפגש הזה עולים הרהורים על טיבה של תקשורת בכלל, ונשאלת במלוא חריפותה השאלה על יכולתנו להבין את היקום שסביבנו בטרם הבנו את עצמנו.

סולאריס הוא ספרו הנודע ביותר של סטניסלב לם, סופר פולני ממוצא יהודי, מגדולי סופרי המדע הבדיוני, ולדעת רבים גם המעמיק בהם. סולאריס מוגש כעת לקורא בתרגום מחודש ועדכני.

 

מידע

מפולנית: אהרון האופטמן


סולאריס נחשב אצלי כבר זמן רב לחור משמעותי בהשכלה, בוודאי לאחר שהתחלתי להתעמק במדע הבדיוני בצורה רצינית. על סטניסלב לם וכשרונו הספרותי הענק אני שומע כבר שנים, ויש לציין לטובה את זה שכמו אייזק אסימוב וארתור סי קלארק, אני שומע את שמו גם מאנשים שאינם חובבי מדע בדיוני. וכך, בשבוע שעבר התעלמתי מנטייתי לקנות ספרים רק במבצע או פגומים, ועם פרוץ משכורתי הנוכחית רכשתי בכסף מלא את "סולאריס" וביליתי את סוף השבוע בקריאתו.

 

 

המלצה על ספר זה ניתן לראות בדף ספרים מומלצים.

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.