ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
שכונת האסיד
שכונת האסיד


מינט וולטרס

מינט וולטרס

מינט וולטרס (Minette Walters), 1950, סופרת ילידת בריטניה. בגיל 18, שנת 1968 היתה בישראל בשנת התנדבות במסגרת קבוצה הנקראת The Bridge. במהלך שהייתה בארץ היא התנדבה בקיבוץ, בבתי חולים ובמוסדות שונים בירושלים. אחר כך היא חזרה לאנגליה לאוניברסיטת Durham שם סיימה תואר ראשון בצרפתית לאחר שלוש שנים בלבד (היא סירבה ללמוד שנה בצרפת, מחשש שלא תחזור לאנגליה).

לאחר סיום התואר היא עסקה כעורכת משנה במגזינים ספרותיים וגם כתבה מאמרים, כתבות וסיפורים קצרים. לאחר תקופה קצרה החליטה מינט להיות עצמאית ולכתוב למגזיני נשים.

מינט וולטרס נישאה בשנת 1978 ושנה לאחר מכן נולד בנם הראשון. מינט התמסרה לגידול הילד וזנחה את הכתיבה.

בגיל 37 חזרה מינט וולטרס לכתוב והחלה בכתיבת הרומן הראשון שלה: The Ice House שכתיבתו הסתיימה לאחר שנתיים ומכירתו ארכה שנתיים נוספות, כך שבפועל הוא פורסם שמינט כבר ספרה את ה- 42 שנים לחייה. אבל לא אחת כמו מינט וולטרס תשב בחיבוק ידיים. בעודה מחפשת את המו"ל לספרה הראשון היא כבר היתה באמצע כתיבתו של רומן נוסף בשם The Sculptress ושנה אחר כך רומן נוסף בשם The Scold's Bridle. שלושת הספרים הראשונים האלה שפורסמו במהלך השנים 1992, 1993 ו- 1994 זכו כל אחד בפרסים יוקרתיים.

מינט וולטרס נודעת בקצב כתיבה שלך רומן לשנה וחצי. חמשת הרומנים הראשונים שלה הוסרטו לסדרות ב- BBC. ספרה שכונת האסיד יצא לאור בשנת 2001.

מינט היא סופרת ספרי הפשע היחידה, עד כה, שזכתה בשלושה פרסים משמעותיים, על שלושת ספריה הראשונים פרי עטה!
ואלו הפרסים:
  • Crime Writers' Association John Creasey Award
  • Edgar Allen Poe Award
  • CWA Gold Dagger Award

הרצאות עם סופרים ועל ספרים

 

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.