ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
מחוז פורד
מחוז פורד

סחיטה
סחיטה

הערעור
הערעור

חף מפשע
חף מפשע

לשחק בשביל פיצה
לשחק בשביל פיצה

הברוקר
הברוקר

השותף
השותף

משחק המושבעים
משחק המושבעים

פרקליט רחוב
פרקליט רחוב

בית צבוע
בית צבוע

תיק שקנאי
תיק שקנאי

מלך הנזיקין
מלך הנזיקין

הצוואה
הצוואה

הזימון
הזימון

האחווה
האחווה

הלקוח
הלקוח

התא
התא

הפירמה
הפירמה

מוריד הגשם
מוריד הגשם

ג'ון גרישם

גון גרישם

לפני ששמו הפך להיות שם נרדף לספרי מתח משפטי מודרני, עבד ג'ון גרישם 60-70 שעות שבוע במשרד עורכי דין ואת הזמן המועט שנשאר לו הקדיש לתחביב האהוב עליו - כתיבה.

ג'ון גרישם נולד ב- 8 לפברואר 1955 במדינת ארקנסו. אביו היה עובד בנין ואמו עקרת-בית. בילדותו, חלם ג'ון גרישם (John Grisham) על כדור בסיס ורצה להיות שחקן בייסבול מקצועי. לאחר שהבין ג'ון גרישם ששחקן מקצועי הוא לא יהיה, הוא החל בלימודי ראיית חשבון באוניברסיטת מיסיסיפי. אחרי קיבל תואר אקדמאי בתחום המשפט הוא החל קריירה של כמעט 10 שנים בעיר Southaven שבמיסיסיפי והתמחה בהגנה על פושעים מכל הסוגים.

יום אחד שמע ג'ון גרישם בבית המשפט עדות של ילדה בת שתיים עשרה, קורבן אונס. עקבות מה ששמע הוא החל בונה עלילה על אבא הרוצח את מי שאנסו את בתו. כל יום קם ג'ון גרישם בשעה 5 בבוקר והחל במלאכת הכתיבה טרם צאתו לעבודה. במהלך 3 שנים כתב ג'ון גרישם את הספר "A Time to Kill" שתורגם לעברית וזכה לשם עת להרוג. הספר נדחה על ידי מספר הוצאות הספרים עד שלבסוף הסכימה הוצאת Wynwood להוציאו לאור.

מיד עם סיום כתיבת הספר הראשון החל ג'ון גרישם בכתיבת ספר חדש, הפירמה, והפך את התחביב למקצוע. הוא מכר את זכויות התסריט של הספר הפירמה ב- $600,000 ומיד הפך לסופר מפורסם וגם איש עשיר. הספר הפירמה של ג'ון גרישם שהה 47 שבועות ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס ונבחר לרומן השנה ב- 1991.

הצלחת הספרים שהוציא גרישם תחת ידו כמו הלקוח, גרמו לכך שגם ספרו הראשון יצא בהוצאה מחודשת והפעם הפך לרב מכר.

מאז פורסם הספר "עת להרוג" בשנת 1988 כותב ג'ון גרישם ספר לשנה לערך וכולם נהפכו לרבי מכר ברמה בינלאומית. נכון להיום נמכרו למעלה מ- 225 מיליון עותקים מספריו של ג'ון גרישם ברחבי העולם שתורגמו ל- 29 שפות. תשעה מספריו של ג'ון גרישם הוסרטו ובינהן: הפירמה, הלקוח, מוריד הגשם, התא, הבית הצבוע, תיק שקנאי, זמן להרוג.

ג'ון גרישם לקח חופשה מכתיבה למשך מספר חודשים במהלך 1996 ושימש עורך דין בתביעה שהתנהלה בבית המשפט. היתה זאת התחייבות ישנה שג'ון גרישם לקח על עצמו לפני שפרש מעריכת דין והתמסר לכתיבה. אותה להיטות והתמדה המנחים אותו בעת כתיבת ספר, עמדו לו בבית המשפט וחבר המשובעים פסק לטובת הלקוח שלו.

כאשר ג'ון גרישם אינו כותב ניתן למצוא אותו על מגרש הבייסבול זורק ותופס כדורים. על השטח הפרטי שלו הוא בנה קומפלקס של 6 מגרשי בייסבול בהם מתאמנים ילדים מ- 26 קבוצות.

הרצאות עם ג'ון גרישם

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.