ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
הבלש ומוכרת הפרחים
הבלש ומוכרת הפרחים


הסכם עריכה
הסכם עריכה


אור נורה בפסטיבל המחולות
אור נורה בפסטיבל המחולות


איציק אביב

איציק אביב

ד"ר איציק אביב, נולד וגדל בדרום תל-אביב בסמוך לרחוב הירקון. למד בבית-החינוך על-שם טשרניחובסקי, תיכון עירוני ז' ביפו ומשם – לצבא, אשר סלל את דרכו המקצועית דהיום.

את שירותו הצבאי עשה איציק אביב בממר"ם – יחידת המחשב של צה"ל, שם שירת עשרים שנה בתפקידים שונים. תוך כדי שירותו הצבאי סיים איציק אביב תואר ראשון, שני ושלישי במדעי המחשב. תפקידו האחרון בצבא בדרגת סגן אלוף היה אחראי על יחידת המחשוב באיו"ש, אזח"ע ובדרום לבנון.

התיזה של איציק אביב לתואר שני זכתה לציון מעולה, ועבודת הדוקטוראט נבחרה ב-1989 ע"י אוניברסיטת הרווארד כאחת מ-25 העבודות המצטיינות בתחומה.

אך כל העת לא ויתר איציק אביב, על חלום הכתיבה, או לפחות על המצאת הסיפורים: הוא סיפר אותם לילדיו לפני השינה, הוא דמיין אותם והם התרוצצו במוחו.

לאחר שירותו הצבאי, עבד ד"ר איציק אביב בתעשייה והיה שותף בסטארט-אפים אחדים, עד שהחליט להתמקד בתחום האקדמי. כיום הוא משמש כראש המחלקה להנדסת תוכנה, באפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל-אביב.

את ההעזה הראשונה שלו בתחום הכתיבה, החל איציק אביב אחרי גיל 40, לאחר שחש שיממון אינטלקטואלי מסוים. בתחילה כתב למגירה עד שהיה לו האומץ להתחיל לפרסם דברים ומאז איציק אביב מפרסם רומן אחד כל שנה.

ספרו הראשון של איציק אביב נקרא: הסכם עריכה והוא רומן בין סופר מתחיל לעורכת, בשילוב הסיפורים שהוא מביא לה לעריכה-ספרותית.

ספרו השני, רצח בפרק 13, הוא רומן בלשי קלאסי המספר על רצח של עורך-דין עשיר כשלכל אחד מהסובבים אותו יש סיבה לרצוח אותו. אך מסתבר שכדי לרצוח צריך קצת יותר.

הערמונים, ספרו השלישי, מתאר חברות מיוחדת של כמה גברים חולי סרטן הערמונית, המתלכדים סביב ההתמודדות עם המחלה. הם יוצרים תקווה חדשה לצד תיאור כאבו של גיבור הספר, היוצא לבסוף בדרך חדשה ומגשים חלומות ילדות. הספר הוצג לפני קבוצת 1 מ-11 – גברים שלקו במחלה.

הבלש ומוכרת הספרים הוא ספר בלשי קלאסי, מותח וסוחף שכמו הספרים הקודמים של איציק אביב יכבוש את לב הקוראים.

הרצאות עם איציק אביב

איציק אביב באתר לקסיקון הספרות העברית החדשה

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.