ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
משהו לספר לך
משהו לספר לך

הגוף
הגוף

אינטימיות
אינטימיות

אוזני סמוך ללבו
אוזני סמוך ללבו

חניף קוריישי

חניף קוריישי

חניף קוריישי (Hanif Kureishi) נחשב לאחד הסופרים הבולטים בבריטניה, נולד וגדל במחוז קנט שבאנגליה. למד פילוסופיה בקינגס קולג', לונדון. בשנת 1981 זכה בפרס ג'ורג' דיווין ונתמנה לסופר הבית של תיאטרון רויאל קורט. ב- 1984 כתב את מכבסה יפהפייה שלי, שהוסרט וזכה באוסקר. אחריו הוצגו "סאמי ורוזי עושים את זה", וכן "לונדון הורגת אותי". מספריו שראו אור בזמורה ביתן: "הבודהה מהפרברים", "האלבום השחור", "אהבה בימי עצב", "כל היום חצות הליל", אינטימיות, "הכישרון של גבריאל", הגוף.

הרצאות עם סופרים ועל ספרים

 

חניף קוריישי בכותרות

הסופר חניף קוריישי מאשים את ה-BBC בצנזורה. זאת, לאחר שהרשת ביטלה שידור רדיו של סיפורו הקצר, המתאר את עבודתו של צלם שנאלץ לתעד את הוצאתם להורג של השבויים המערביים בעיראק. תחנת רדיו 4 של ה-BBC ביטלה את השידור המתוכנן של Weddings and Beheadings, אחד מחמישה מועמדים לפרס הסיפור הקצר שיוענק בהמשך השבוע, בנימוק שהמועד אינו מתאים, לאור הדיווחים על הוצאתו להורג של הכתב הבריטי בעזה, אלן ג'ונסטון.

לאחר שנודע לו על ההחלטה, אמר חניף קוריישי כי הוא כועס וסבור שמדובר ב"חשיבה טיפשית" של ה-BBC. "דווקא כעיתונאי, ג'ונסטון ודאי היה מתנגד לצנזורה," אמר הסופר. חניף קוריישי הוסיף כי "יש עיתונים ועיתונאים בסכנה בכל העולם. אנו תומכים בהם באמצעות תמיכה בחופש הביטוי ולא על ידי צנזורה."

סיפורו הקצר של חניף קוריישי מועמד לפרס שמעניק מגזין פרוספקט, בגובה 15 אלף ליש"ט. ה-BBC הודיע כי הקראת הסיפור ברדיו היתה מתבטלת גם אם ג'ונסטון לא היה עיתונאי או עובד של הרשת. "אחד הקריטריונים שלנו לכל שידור הוא העיתוי. אנחנו לא מרגישים שיהיה נכון לשדר את הסיפור הזה כרגע. נדון שנית במועד."

ואולם חניף קוריישי לא נרגע. לדבריו, היה חשוב לשמור בכל מקרה על העיקרון של חופש הביטוי. "זה לא ברור מאליו ולא טיפשי. יש כאן ניסיון לומר משהו, והכול נראה לי כה שרירותי."

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.