ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
מה, איך וכמה? בספר הבישול של חנה
מה, איך וכמה? בספר הבישול של חנה

חנה עמיהוד

חנה עמיהוד

חנה עמיהוד מבשלת באהבה גדולה לבעלה, שלושת ילדיה, 4 נכדיה ולבני המשפחה המתארחים בבית. חנה אומרת שיש מקום לכל מתכון ובמטבח שלה יש מקום למתכונים טעימים, מזינים ופשוטים. כצופה נלהבת של תוכניות בישול בארץ ובחו"ל, אומרת חנה עמיהוד כי המתכונים המורכבים, כאלה שלוקח שעה וחצי ויותר של עבודה רציפה (לא כולל זמן אפייה/בישול) זה טוב לשפים ושהם יתעסקו בזה. כאשה עובדת ועכשיו כסבתא במשרה מלאה היא נהנית לראות את המתכונים המורכבים, המסובכים שדורשים דיוק רב בטלויזיה.

בית ישראלי טיפוסי אינו מכיל מזווה כל כך עשיר בחומרי גלם כמו שנראה בתוכניות הבישול בטלויזיה ולכן המתכונים של חנה מיועדים לאלה שגם אם יקומו בשתיים בלילה וירצו להכין את אחד המתכונים, סביר להניח שהם ימצאו את חומרי הגלם בביתם ולא יצטרכו לצאת מהבית אל מעדניה כזאת או אחרת כדי למצוא את אותו תבלין מצויין אבל נדיר ולפעמים גם יקר.

חנה עמיהוד נולדה בשנת 1938 בעיר טרגו-אוקנה שברומניה. השם שניתן לה היה אנא ובעברית חנה. חנה עלתה עם משפחתה ארצה בשנת 1951 באוניה טרנסילבניה ישר למחנה העולים בעתלית, משם עברה המשפחה למעבורת עין-שמר. חנה נשלחה ללמוד במוסד ניצנים. בשנת 1955 והיא בת 18 התייגסה חנה לצבא אבל שירותה הצבאי לא ארך זמן רב כי היא נקראה לעזור להוריה החולים שבינתיים עברו לאבן יהודה.

ספר הבישול של חנה אינו הספר הראשון שבו היא לקחה חלק. בשנת 1968, היא היתה שותפה מלאה להוצאת הספר "המחשב האלקטרוני ועיבוד הנתונים". זהו הספר הראשון בעברית בנושא מחשבים ואחר כך בהקמת הוצאת הוד-עמי לספרי מחשבים.

אתם מוזמנים להביט במיגוון מחרוזות בעבודת יד מעשה של חנה.

זוזה סאראמאגו
זוזה סאראמאגו
מייקל שייבון
מייקל שייבון
קנדיס בושנל
קנדיס בושנל
זיו קיטרו
זיו קיטרו

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.