ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
מקום בטוח ללב
מקום בטוח ללב

המים שבין העולמות
המים שבין העולמות

הלווייתן מבבל
הלווייתן מבבל

מכונת הנצח של אלכס
מכונת הנצח של אלכס

הגר ינאי

הגר ינאי

הגר ינאי נולדה בקיבוץ ברקאי, ובילתה שעות רבות בספריית הילדים. הספרים האהובים על הגר ינאי היו ספריה של סופרת הילדים הבריטית אדית נסביט ("הקמע", "חמישה ילדים והזהו"), וכן ספרי מרי נורטון, רואלד דאל, מיכאל אנדה, היו לופטינג ועוד. כשהתבגרה מעט חטפה הגר ינאי את הכרכים המסמורטטים של סדרת לאקי סטאר של אייזאק אסימוב לילדים (מדע בדיוני היה אז קונספט חדשני!) והמשיכה בספרי המוסד.

נערה אורחת שהגיעה לבקר בקיבוץ גילתה לה שהספר הטוב בעולם הוא "האריה, המכשפה וארון הבגדים". עד גיל שתים-עשרה קראה הגר ינאי כל מילה שהצליחה למצוא מכתבי אורסולה לה גווין, כל תרגום מד"ב שעבר בשערי הקיבוץ (בעיקר קובצי סיפורים זוכי פרסי הוגו ונבולה), וכן את ההוביט ואת שר הטבעות.

לאחר מכן באו שנים אפלות שבהן הפכה הגר ינאי למבוגרת. אך שום דבר אינו סופי. כתיבתו של הלווייתן מבבל החלה באביב 2005, כשהמחברת לקתה בדכדוך עמוק ונתקעה בכתיבת "רומן רציני" שעליו כבר חתמה על חוזה עם הוצאת הספרים. בצר לה שבה אל המחוזות הספרותיים המופלאים שאהבה מאז ומעולם. הרעיון היה להשתעשע במשך שבוע-שבועיים בכתיבת משהו קולח, מסעיר ורב הרפתקאות, ואז לחזור אל "הרומן הרציני", שבלעדיו סופר צעיר אינו יכול לבנות לעצמו שם בספרות העברית. אך מרגע שהחלה כתיבת "הלווייתן מבבל" אי אפשר היה להפסיק.

ההשראה לכתיבת הספר לא היתה נולדת אילולא טרילוגיית "חומריו האפלים" המופתית והמסעירה של פיליפ פולמן הבריטי, וכן ספרי ברטימאוס של ג'ונתן סטראוד.

הרצאות עם הגר ינאי

לאתר הספר הלוויתן מבבל לחץ כאן

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.