ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
ג'וליוס וינסום
ג'וליוס וינסום

ג'רארד דונובן

ג'רארד דונובן

הסופר והמשורר ג'רארד דונובן נולד ב-1959 בעיירה וֶקספורד שבדרום-מזרח אירלנד, וגדל בעיר גלוֶיי שבחוף המערבי של אירלנד. דונובן למד באוניברסיטה הלאומית של אירלנד ובאוניברסיטת ג'ון הופקינס בארצות הברית. בשנות השמונים של המאה שעברה טיפח ג'רארד דונובן קריירה של נגן גיטרה קלאסית. היום הוא חי בקלוורטון, כפר קטן במדינת ניו יורק, ומלמד אנגלית באוניברסיטה.

הקריירה הספרותית של דונובן החלה בכתיבת שירה. ב-1992 הופיע ספרו הראשון, קובץ השירים "קולומבוס רוכב שוב". כעבור שלוש שנים התפרסם עוד קובץ שירים פרי עטו, "מלכים ואופניים", וב-2000 הופיע קובץ השירים השלישי שלו, "המגדלור", שהיה אחד המועמדים הסופיים לזכייה ב"פרס אייריש טיימס לספרות".

ספרי השירה של דונובן, וכמוהם שירים אחרים שפירסם בכתבי עת שונים, התקבלו בהתלהבות. ב-2003 ראתה אור יצירת פרוזה ראשונה של דונובן, הרומן "הטלסקופ של שופנהאואר", השוטח דיאלוג שמתקיים בין שני גברים עלומי שם במשך יום אחד לאחר מלחמה שהתחוללה באירופה. הספר, שזכה לשבחי הביקורת, נכלל ברשימה המורחבת של המועמדים לפרס ה"בּוּקר" האנגלי היוקרתי לאותה שנה, ונמנה עם המועמדים הסופיים לפרס הספר האירי הטוב לשנת 2003.

ב-2005 יצא לאור הרומן השני של ג'רארד דונובן, Doctor Salt, העוסק בשבריריותה של הנפש האנושית. כשנה לאחר מכן הופיע בכתובים הרומן "ג'וליוס וינסום". ב-2007 ראה אור הספר Sunless - גרסה חדשה, מעובדת ומתוקנת ממסד ועד טפחות של Doctor Salt, שדונובן ראה בו טיוטה בלבד ולא היה שבע רצון מהוצאתו לאור.

הרומן ג'וליוס וינסום הוא היצירה הראשונה של דונובן המתורגמת לעברית.

הרצאות עם סופרים ועל ספרים

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.