ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
מסע בחלל הפנוי
מסע בחלל הפנוי

חיי עם האבות
חיי עם האבות

דב אלבוים

דב אלבוים

דב אלבוים נולד בירושלים בשנת 1970. הוא בן תשיעי למשפחה חרדית וגדל והתחנך בישיבות חרדיות, עד שבגר את ישיבת "חברון" בירושלים. עם גיוסו לצה"ל עזב את המערכת הדתית ושירת ככתב צבאי בביטאון חיילי צה"ל "במחנה". לאחר מכן, עסק דב אלבוים מספר שנים בעיתונות וכתיבת מאמרים עבור העיתונים "חדשות" ו"ידיעות אחרונות" במקביל ללימודים באוניברסיטת תל-אביב.

הוא בוגר התוכנית הבינתחומית למצטיינים של אוניברסיטת תל אביב, ועוסק במחקר בפילוסופיה יהודית, קבלה וחסידות. בשנים האחרונות משלב דב אלבוים כתיבת פרוזה ומחקר אקדמי במגמה ליצור שילוב רעיוני בין המחשבה והחיים החילוניים למערכות חשיבה דתיות, ומתוך תפיסה שהעולם הרעיוני והאמנותי מפרים זה את זה.

ספרו הראשון זמן אלול ראה אור בשנת 1997 (ספריה לעם, עם עובד). הרומן חיי עם האבות הוא ספרו השני של המחבר, שרומן הביכורים שלו זמן-אלול (ספריה לעם 1977) הוגדר על ידי מבקרים כ"מיטב הספרות הישראלית הצעירה של השנים האחרונות" (אדם ברוך, "סדר-יום"), וכן כ"אחד הספרים היותר חשובים ומעניינים בנוף הספרות הישראלי" (משה אופיר, מעריב).

עד עתה פרסם דב אלבוים מאמרים רבים בהגות ובמחקר, ובעיקר שני ספרי פרוזה: "זמן-אלול" [רומן, 1997] העוסק בקבוצת נערים בתוך העולם החרדי הסגור, ולאחרונה חיי עם האבות [2001, רומן], שילוב של אוטוביוגרפיה ופנטסיה הנוגע במהויות היסוד של התנ"ך, החיים בעולם המודרני והמגע האנושי עם האל. שני ספריו זכו לביקורות ספרותיות מהללות בעיתונות הישראלית. האחרון שבהם, "חיי עם האבות" זכה בפרס 'נשיא המדינה' לשנת תשס"ב. כמו כן כתב דב אלבוים את ספר הילדים "האריה הרעמתן והג'ירפה גם".

דב אלבוים הינו מרצה מבוקש בנושאי קבלה, חסידות, תנ"ך ויחסי חילוניים ודתיים.

דב אלבוים באתר לקסיקון הספרות העברית החדשה

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.