ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
אשה בורחת מבשורה
אשה בורחת מבשורה

בגוף אני מבינה
בגוף אני מבינה

עיין ערך אהבה
עיין ערך אהבה

ספר הדקדוק הפנימי
ספר הדקדוק הפנימי

מישהו לרוץ אתו
מישהו לרוץ אתו

נוכחים נפקדים
נוכחים נפקדים

שתהיי לי הסכין
שתהיי לי הסכין

מומיק
מומיק

דויד גרוסמן

דויד גרוסמן

דויד גרוסמן נולד בירושלים ב-1954. אמו ילידת הארץ ואביו הגיע לארץ מפולניה ב-1936. מגיל צעיר עבד דוד גרוסמן כשחקן בתוכניות רדיו של 'קול ישראל', בצבא שירת בחיל המודיעין, ולאחר שירותו הצבאי חזר לעבוד ברדיו כעורך, ככותב תסכיתים, וכמגיש של תוכניות אישיות ויומני חדשות. דויד גרוסמן נשוי למיכל, אב ליונתן, אורי ורותי.

ב-1979, פורסם סיפורו הראשון של דויד גרוסמן, 'חמורים', בכתב העת לספרות 'סימן קריאה'. כותב לילדים, לבני נוער ולמבוגרים. בין יצירותיו - רומנים, נובלות, סיפורים קצרים, מחזה, ספרים עיוניים ותיעודיים, וקובץ מאמרים. מפרסם בקביעות מאמרים פוליטיים בארץ ובחו"ל.

ספריו תורגמו ל-30 שפות וזכו בפרסים רבים, בארץ ובחו"ל.

אורי גרוסמן, בן 20 ממבשרת ציון, הוא ההרוג ה-24 בקרבות מלחמת לבנון השנייה. אביו הסופר דויד גרוסמן היה ממובילי המאבק בממשלת ישראל נגד המבצע הקרקעי הנרחב. אורי גרוסמן נולד ב-27/8/85. היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-21 שבועיים לפני שנהרג. אורי למד בבית הספר הניסויי בירושלים. הגיע לשריון והגשים את שאיפתו להיות מפקד טנק. עמד להשתחרר בנובמבר 2007, לצאת לטייל בעולם ואחר כך ללמוד תיאטרון. ביום שישי בערב הוא שוחח בטלפון מלבנון עם ההורים ואחותו. הוא שמח שהתקבלה החלטה על הפסקת אש. אורי הבטיח שאת ארוחת ליל השבת הבאה הוא יאכל בבית. אורי, בן לדויד ומיכל ואח ליונתן ולרותי. היה בעל חוש הומור משגע, הייתה לו נשמה גדולה ומלאת חיים ורגש.

הרצאות עם דויד גרוסמן

 

מכתב לסופר דויד גרוסמן
דויד גרוסמן באתר ויקיפדיה

הרצאות מתוך יום העיון לכבודו של דויד גרוסמן

יורם קניוק
יורם קניוק
עופר בינשטוק
עופר בינשטוק
שאנדור מאראי
שאנדור מאראי
הרלן קובן
הרלן קובן

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.