ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
מלך הגנבים
מלך הגנבים


קורנליה פונקה

קורנליה פונקה (Cornelia Funke) הפכה בשנים האחרונות לאחת הסופרות המוערכות והפופולריות לילדים ולנוער בעולם. עד פרסומו של מלך הגנבים ב-2002 היא לא היתה ידועה מחוץ לתחומי גרמניה. מי שגילה את קורנליה פונקה והביא לפריצת הדרך שלה בעולם היה לא אחר מאשר בארי קנינגהם העורך והמו"ל שרק שנים אחדות קודם לכן גילה סופרת אלמונית אחרת הלא היא ג'יי קיי רולינג. קנינגהם קיבל מכתב מילדה קוראת גרמנית ששאלה מדוע הסופרת האהובה עליה לא פורסמה באנגלית. קאנינגהם, שלהבנתו "תמיד עדיף לשמוע את דעתם של ילדים ולא של סוכני ספרות", עמד מיד על כישרונה של קורנליה פונקה והחליט להוציא את מלך הגנבים. עם צאתו לאור באנגלית כבש הספר את ראש רשימת רבי המכר של הניו-יורק טיים. הוא תורגם לשלושים ושש שפות וזכה בפרסים ספרותיים בשוויץ, גרמניה, איטליה וארה"ב. קורנליה פונקה מחשבת ליורשת הטבעית של ג'יי קיי רולינג.

קורנליה פונקה, נולדה ב-1958 בדורסטן, גרמניה. לאחר לימודיה לתואר ראשון בתיאוריות חינוכיות, עבדה כעובדת סוציאלית בפרויקטים חינוכיים לנוער במצוקה. "למדתי חינוך" היא מספרת "כי רציתי לעבוד עם ילדים. אני חושבת שרציתי להפוך את העולם למקום טוב יותר. אבל אחרי זמן מה גיליתי שאדם לא יכול להתעלם מכישרונותיו. והכישרונות שלי הם לכתוב ולצייר."

קורנליה פונקה למדה איור בבית הספר הגבוה לעיצוב בהמבורג. היא עצבה לוחות משחק ואיירה ספרי ילדים. האכזבה מהסיפורים שאיירה והרצון לצייר יצורים מופלאים ועולמות קסומים, במקום סצנות ביתיות, עודדו אותה לכתוב בעצמה.

במהלך עבודתה עם בני נוער הכירה קורנליה פונקה את הסיפורים שהציתו את דמיונם. סיפורים כאלה היא רצתה לכתוב, סיפורים שיעניינו ילדים קוראים ויגרמו לילדים שאינם קוראים להתחיל לקרוא. כילדה היא מאוד אהבה סיפור פנטזיה: שר הטבעות, סיפורי ממלכת נרניה ופיטר פן. בגיל 28 זנחה קורנליה פונקה את עבודתה בחינוך והיתה לסופרת ומאיירת במשרה מלאה. הצלחתה העולמית מוכיחה שהיא מצאה את הנוסחה הספרותית הנוגעת לליבם של קוראים צעירים. עד היום כתבה קורנליה פונקה יותר מ-40 ספרים, בהם ספרים לראשית קריאה, ספרים מאוירים לילדים וספרי נוער, ספרים בודדים וסדרות.

שלושה מבין ספריה עובדו לסרטים: מלך הגנבים (The Thief Lord), לב-דיו (Inkheart) ורוכב הדרקונים (Dragon Rider).

קורנליה פונקה חיה בלוס אנג'לס עם רולף ושני ילדיהם, שני סוסים, כלב וחזיר. פונקה כותבת את ספריה על יד שולחן קטן ממנו היא משקיפה על האוקיינוס השקט - מקשיבה לקולות המים וצופה בדולפינים ובשקנאים החולפים על פני חלונה.

הרצאות עם סופרים ועל ספרים

 

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.