ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
לונה זה ירח בספרדית
לונה זה ירח בספרדית, איילת ולדמן


איילת ולדמן

איילת ולדמן

איילת ולדמן (Ayelet Waldman) ישראלית החיה בארצות-הברית, פרופסור למשפטים בברקלי, קליפורניה, נשואה לסופר מייקל שייבון. שספרו הרפתקאותיהם המופלאות של קוולייר וקליי זיכה אותו בפרס פוליצר.

ברומנים שכותבת איילת ולדמן היא משלבת בין כישוריה כסופרת מעולה למעורבותה המקצועית במערכת המשפטית המורכבת והנוקשה. באומץ וברגישות רבה איילת ולדמן מעלה נקודות כאובות ביותר ביחסים בין אם חסומה רגשית לבת המחפשת דרכים משלה. בו בזמן מוחה איילת ולדמן על אי-הצדק שבחוק.

במאמר השנוי במחלוקת כתבה ולדמן, בת 41 ואם לארבעה (סופי בת 11, זקי בן 8, איידה רוז בת 4 ואייברהם בן שנתיים): "אני מדמיינת לעצמי מה זה לאבד אחד מילדי או אפילו את כולם. אני מדמיינת את עצמי מפורקת, הרוסה מהכאב. אני אערוג לילדי, אחשוב רק על זה. ועם זאת, בכל המחשבות האלה, תמיד יש עתיד מעבר למותו של הילד. משום שאם חס וחלילה אאבד את אחד מילדי, אפילו אם חס וחלילה אאבד את כולם, עדיין יהיה הוא. עדיין יהיה לי בעלי. הוא החשוב ביותר".

"אני אוהבת את בעלי יותר מאשר את ילדי", היתה השורה התחתונה של המאמר אותה כתבה הסופרת האמריקאית איילת ולדמן על בעלה. המאמר עורר עניין ב"ניו יורק טיימס", שפירסם אותו, והענין עורר סערה בארצות הברית. איילת ולדמן טוענת כי מעמדה המרכזי של האמהות מלמד על כישלון הפמיניזם. היא ממליצה לנשים לשכב עם בני זוגן "ולחשוב על המולדת".

הרצאות עם סופרים ועל ספרים

 

כתבות על איילת ולדמן

בכל פעם שמזכירים את שמה של הסופרת האמריקאית איילת ולדמן בתקשורת בארצות הברית, מתעכבים עליו: יש שמסבירים כי מבטאים את השם הישראלי שלה "I Yell it" ("אני צועקת את זה"). כשהתארחה בתוכנית הטלוויזיה של אופרה וינפרי, הנשים בקהל גילגלו את השם על לשונותיהן בעווית של חמיצות, כמי שנחשפות למאכל אקזוטי הזר לבלוטות הטעם שלהן. באחרונה מוזכר שמה לעתים תכופות, והדברים שהיא אומרת - ולא רק שמה - נתפשים כקשים לעיכול.
מצחיק אותי שנהייתי מין דוקטור רות החדשה, אבל אני אומרת לכל מיני נשים 'זה עשר דקות. גברים צריכים רק אורגזמה מהירה. זה ישתלם לכן'". "אחרי שהמאמר התפרסם, את לא תאמיני כמה גברים שלחו לי אי-מייל והודו לי על כך שהנשים שלהם החליטו לשכב אתם, אחרי חצי שנה שהן לא עשו את זה", אומרת איילת ולדמן... לכתבה המלאה

 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.