ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
מנקודת מבטו של העשב
מנקודת מבטו של העשב

המוות והפינגווין
המוות והפינגווין

חברו של המנוח
חברו של המנוח

אנדריי קורקוב

אנדריי קורקוב

אנדריי קורקוב (Andrej Kurkow) נולד בסנט פטרסבורג ב- 1961 ומתגורר בקייב. הוא שירת כשוטר צבאי בבית סוהר באודסה, עבד זמן מה כעיתונאי, כסטיריקן וכצלם קולנוע. בהיותו שוטר צבאי בבית הסוהר הוא כתב ספרי ילדים וראה בכתיבה מפלט וחיים כפולים. אשתו בריטית וזמן מה הם עבדנו בקיימברידג', אבל הגעגועים לקייב גברו והם חזרו לכפר קטן, לא הרחק מקייב, שם גידלנו ירקות.

אנדריי קורקוב יליד סן פטרבורג ברוסיה, כותב ברוסית אבל מגדיר את עצמו סופר אוקראיני ובכך הוא משייך עצמו לקבוצה גדולה של כותבים רוסים קלאסיים שבאו מאוקראינה וכתבו ברוסית, כמו גוגול למשל. אנדריי קורקוב כותב על אוקראינה אבל לא חושב שהוא צריך לכתוב בשפה האוקראינית בשביל להיות סופר אוקראיני.

אנדריי קורקוב הוכר למערב רק לאחר שכתב 8 ספרים ושלח מאות כתבי יד להוצאות בחו"ל. אבל התעקשותו השתלמה בסופו של דבר. הכרתו לעולם באה רק לאחר שספרו המוות והפינגווין פורסם בגרמניה, שוויץ וצרפת אך טרם הוכר באוקראינה. וכך מצא עצמו אנדריי קורקוב סלב באירופה ולא מוכר באוקראינה.

לימוד שפות הוא התחביב שלו. כשהיה אנדריי קורקוב סטודנט אסור היה לנסוע לחו"ל. למי שאוהב שפות, לימוד שפות דרך הרדיו, הטלוויזיה והספרים היתה הדרך היחידה ללמוד יותר על העולם ועל התרבות העולמית. אנדריי קורקוב קורא גרמנית, פולנית, צרפתית, אנגלית ואיטלקית.

ספרו המוות והפינגווין, ראה אור בהוצאת כנרת, וזכה לשבחים רבים.

הרצאות עם סופרים ישראליים

 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.