ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
הכי רחוק שאפשר
הכי רחוק שאפשר

אחוזת דג'אני
אחוזת דגאני

מות הנזיר
מות הנזיר

אלון חילו

אלון חילו

אלון חילו הוא סופר ומחזאי ישראלי. אלון חילו נולד ביפו בבית היולדות דג'אני-צהלון ב-1972, בן להורים יוצאי דמשק. את תחילת דרכו ככותב עשה אלון חילו בגיל 16, בכתיבת תסכיתים לתוכנית "בראש צעיר" ברשת א' של קול ישראל (בעריכת מירי שרף), ביניהם סדרת תסכיתים בשם עמדת מפתח על הרפתקאותיו של ילד מפתח המגיע מדי צהריים לדירה ריקה.

בתחילת שנות ה-90 פרסם שני סיפורים קצרים: גן החיות התנ"כי בירושלים, על אישה חרדית המנסה לפרוץ לכלובו של האריה בגן החיות ולקיים עמו מגע מיני ("עיתון 77", 1992); ונראה לאחרונה, על חייל קרבי המתגייס מבלי דעת לחיפושים אחרי עצמו (כתב העת "מאזניים", 1993).

מות הנזיר הוא ספר הביכורים של אלון חילו. הספר תורגם לשפות רבות, היה בין חמשת המועמדים הסופיים לזכייה בפרס ספיר ב-2005 וזכה בפרס נשיא המדינה ליצירת ביכורים ב-2006. מות הנזיר הוא רומן היסטורי שבו סיפור-מחדש של עלילת הדם נגד יהודי דמשק שהתרחשה ב-1840.

אחוזת דג'אני הינו רומן הסטורי המתרחש ביפו 1895. הספר מתאר את היחסים המרתקים בין דמויות פלסטיניות ויהודיות, הלכודות במאבק על שליטה באדמה. הוא מתבסס על מכתבים מהתקופה, ועל דמויות והתרחשויות היסטוריות אמיתיות.

אלון חילו הינו בעל תואר במשפטים וכן תואר באמנות התיאטרון באוניברסיטת תל אביב, במסגרתו למד מחזאות בהנחייתם של יהושע סובול, שמואל הספרי, יוסי יזרעאלי ואחרים.

במשך לימודיו כתב אלון חילו שני מחזות שהועלו במסגרת פסטיבלים: הערב חתונה, קומדיה שחורה על חרדותיה של אישה המתבשרת כי אירע פיגוע סמוך למקום עבודתו של בעלה. הקומדיה הועלתה ב"פסטיבל תיאטרון קצר" ב-1998 בבימוי אילן תורן, ובגילומם של עפרה ויינגרטן ודורי טפר. המחזה השני, היום של הכלבים, מחזה בסגנון האבסורד על זוג צעיר הסובל מהתעללות יומיומית מצד כלבי השכנים, הועלה בפסטיבל עכו ב- 1999 בבימויה של גילי בר-הלל. שני המחזות, בתרגום לאנגלית של גילי בר הלל, הועלו ב-1997 גם בתיאטרון הסטודנטים של אוניברסיטת הרווארד, ארצות הברית.

מאמריו של אלון חילו כוללים, בין היתר, מסה על "תמול שלשום" ובה קריאה פוסט-קולוניאליסטית המציעה פרשנות חתרנית, לפיה הכלב בלק מייצג באופן תת-מודע את הנרטיב הפלסטיני. המסה התפרסמה בכתב העת "הו!" ב-2006 תחת השם סיפורו של כלב שאהיד.

אלון חילו עבד במשך מספר שנים ככתב וכעורך בעיתונות (ברשת "ידיעות תקשורת" וב"מעריב"). כיום הוא עורך דין המתמחה בתחום זכויות קניין רוחני (זכוית יוצרים ופטנטים) ועובד כיועץ משפטי בחברת ההיי-טק Voltaire.

הרצאות עם אלון חילו

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.