ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
ירח חסר
ירח חסר

היה לך מזל
היה לך מזל

אליס סיבולד

אליס סיבולד

כאשר אליס סיבולד (Alice Sebold) היתה בת 18 ולמדה באוניברסיטת Syracuse היא הותקפה, הוכתה באכזריות ונאנסה בגן ציבורי בקרבת מעונות הסטודנטים. לאחר התקרית היא הגיעה בכוחות עצמה למעונות שם המאבטח הזעיק אמבולנס. לאחר מספר חודשי החלמה, חזרה אליס סיבולד ללימודים כדי לסיים את התואר. בעודה הולכת בקרבת הקמפוס זיהתה אליס את התוקף שאנס אותה והצליחה להביא למאסרו. לאחר הלימודים עברה אליס סיבולד ללמוד בטקסס ואחר כך במנהטן, שם גרה במשך 10 שנים.

היא עסקה במלצרות תוך ניסיון לקדם את הקרירייה הספרותית שלה. אליס סיבולד ניסתה לכתוב את סיפורה בכתיבת שירה, אבל ניסיון זה לא צלח. היא ניסתה להתמודד עם האונס על ידי לקיחת סמים במשך שנתיים, וכך היא מתארת את התקופה הזאת: "עשיתי הרבה דברים שאני לא מתגאה בהם במיוחד ושאני לא מאמינה שעשיתי אותם." היא עברה לקליפורניה שם התגוררה בבקתה ללא חשמל, שם גם החלה בכתיבה לאור נרות. בשנת 1955 היא התקבלה ללימודים באוניברסיטת קליפורניה (UCI) וגם החלה בכתיבת הספר היה לך מזל (Lucky).

הספר נקרא Lucky או בעברית היה לך מזל מכיוון שהשוטר בתחנת המשטרה אליו הגיעה לאחר האונס, אמר לה שהיה לך מזל שלא נרצחה, כי באותו מקום בו נאנסה, הותקפה נערה ונרצחה. הספר החל בכתיבת 10 עמודים במסגרת עבודה בכיתה והתפתח לכדי 40 עמודים. לאחר שהספר היה לך מזל פורסם בשנת 1999, אליס סיבולד המשיכה בקריירת הכתיבה שלה. בשנת 2002 פורסם הספר העצמות המקסימות שזכה בפרסים רבים. היום היא מתגוררת בקליפורניה.

הרצאות עם סופרים ישראלים

 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.