ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
קאטרינה
קאטרינה

באדנהיים עיר נופש
באדנהיים עיר נופש

האיש שלא פסק לישון
האיש שלא פסק לישון

קאטרינה
קאטרינה

אל ארץ הגומא
אל ארץ הגומא

והזעם עוד לא נדם
והזעם עוד לא נדם

חיים שלמים
חיים שלמים

פתאום אהבה
פתאום אהבה

פרחי האפלה
פרחי האפלה

אהרן אפלפלד

אהרן אפלפלד

אהרן אפלפלד, נולד בשנת 1932, צ'רנוביץ, רומניה. הוא ניצול שואה שעלה לישראל במסגרת עליית הנוער בשנת 1946; רבות מיצירותיו של אהרן אפלפלד משקפות את חוויותיו כנער בשואה או כצעיר ניצול השואה בישראל הצעירה.

אהרן אפלפלד חתן פרס ישראל (1983), פרס עליית הנוער לספרות יפה, פרס ברנר לספרות ופרס מילוא לספרות, בעל תארי דוקטור כבוד מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת ברנדייס, אוניברסיטת בר אילן, הסמינר התאולוגי בניו־יורק, ישיבה יוניברסיטי וההיברו יוניון קולג'. הוא אמן המשפט המוסיקלי. העברית של אהרן אפלפלד פשוטה, המשפט מוקפד. העלילה זורמת בלא עומס.

הרצאות עם אהרן אפלפלד

 

דוקטור כבוד לסופר אהרן אפלפלד

הסופר אהרון אפלפלד קיבל תואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת תל אביב. בנימוקי הוועדה נכתב כי התואר מוענק לו, בין השאר, "על אומץ הלב ותעצומות הרוח שגילה במסע ההישרדות שלו בעודו נער בשנות השואה הנוראות, על תרומתו הייחודית לתרבות הישראלית כאחד מיוצרי הספרות העברית הבולטים, הפוריים והאהובים ביותר".

תחנות בחייו של אהרן אפלפלד

הספריה בביתו של הסופר אהרון אפלפלד במבשרת ציון עמוסה בכ- 1,500 ספרים, כאשר הז'אנרים בולטים הם: ספרות עברית, ספרות מתורגמת, יהדות, עיון, פילוסופיה וספרי חסידות במיגוון שפות: עברית, אנגלית, גרמנית ויידיש

בגיל 25 רכש אהרון אפלפלד את הספר הראשון: "מלך בשר ודם", מאת משה שמיר. הספר, הכתוב בשפת המשנה, לא עשה חיים קלים לאפלפלד הצעיר שהיה צריך להעזר באופן תכוף במילון במהלך הקריאה.

כשהסופר אהרון אפלפלד לא מצליח לסיים ספר הוא מניח אותו ובהזדמנות הראשונה מציע אותו לאחרים לקריאה. אהרון סקרן לדעת למה לא הצליח לסיים ספר שכל כך השתוקק לקרוא בו. דרך החברים מנסה אהרון אפלפלד להבין למה לא הצליח לסיים את הספר.

תומאס מאן, אנטון צ'כוב, איסאק באבל ופרנץ קפקא. אלה סופרים הרחוקים מאוד זה מזה אבל הם קרובים ואהובים על אהרון אפלפלד המרבה לחזור ולקרוא בספריהם. אהרון אפלפלד אוהב את הדרך שצ'כוב, קפקא ובאבל מתחילים סיפור וכרוך אחרי השורות הראשונות הפותחות את הסיפורים הקצרים שלהם ובמיוחד של קפקא, שהוא אמן הפתיחה.

בספריה הגדולה שלו נמצא הספר "הכנסת כלה" ובו הקדשה שכתב עגנון לרגל חתונתי: "ל- אהרון אפלפלד, נרו יאיר ליום חתונתו. חרוז לשם? לא מצאתי בכל מכמני השפה. מסתפק שסיפוריך שקראתי כולם מתחרזים יפה. ש"י עגנון".
זה המקור

אהרן אפלפלד באתר לקסיקון הספרות העברית החדשה

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.