ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
אישה נשואה
אישה נשואה

צביקה עמית

צביקה עמית

צביקה עמית נולד בגרמניה, להורים יוצאי פולין ששהו במחנות פליטים שהקים הג'וינט על אדמת גרמניה הכבושה, לאחר מלחמת העולם הראשונה.

לאחר עלייתם ארצה, השתכנו הוריו של צביקה עמית ביפו ואחר כך עברו לבני ברק. את לימודיו התיכוניים עשה עמית במדרשיית נועם בפרדס חנה ולאחר שחרורו משירות סדיר בצה"ל, למד כלכלה באוניברסיטת תל-אביב.

עבודתו הראשונה של צביקה עמית הייתה בעיתון הכלכלי "שער" ומשם עבר לעבוד ככתב כלכלי - פיננסי ב"ידיעות אחרונות" וב"קול ישראל".

בשנת 1970 מונה צביקה עמית למנכ"ל "איגוד לשכות המסחר בישראל". בתפקיד זה כיהן כ-20 שנים, שבמהלכן היה שותף לרוב המהלכים הכלכליים המרכזיים שהיו במשק באותה תקופה. בכלל זה תוכנית הייצוב הכלכלית של שנת 1985, תהליך חשיפת המשק והשתלבותו במשק העולמי הגלובלי, פתיחת יחסי המסחר עם הגוש הקומוניסטי, סין, הודו ומדינות ערביות, בתקופה שבה לא היו לישראל יחסים דיפלומטיים עם המדינות האלה.

בשנים שלאחר מכן, כיהן צביקה עמית במספר תפקידים בכירים, בכללם, מנכ"ל לשכת ארגוני העצמאים, סמנכ"ל קבוצת סקאל, מנכ"ל גאון סחר ועוד. כיום, מכהן עמית כיועץ פיננסי ואסטרטגי לגופי ממשלה וחברות וכן משתתף בדירקטוריונים של מספר חברות וגופים ציבוריים. בין תפקידיו הציבוריים: יו"ר ועדת העבודה של איגוד לשכות המסחר וחבר הועד הפועל של מכון התקנים הישראלי. בעבר כיהן עמית כיו"ר המדור לקולנוע במועצה לתרבות ואומנת, יו"ר המועצה לקליטת עליה, יו"ר מט"י תל-אביב, חבר ההנלת הרשות לעסקים קטנים ועוד.

ספרו הראשון של צביקה עמית "קוד כחול" יצא לאור בשנת 2005. הספר המתאר תהליך אפוקליפטי, כאשר בעקבות החלטה על פינוי השטחים, מחולל ה"ימין ההתנחלותי", הפיכה צבאית ומשתלט על מדינת ישראל. לאחר ששלושה אלופים במילואים: דני יתום, דני רוטשילד ו"אורן שחור," הצהירו כי התסריט שמתאר צביקה עמית אפשרי, פרצה סערה ציבורית ובמהלכה אף דרשה סגנית יו"ר הכנסת ח"כ גילה פינקלשטיין, לאסור את הפצת הספר.

הספר שכתב עמית עורר עניין רב גם בעולם הערבי ובשנת 2006, הוא יצא לאור ברבת עמון בתרגום לערבית שנעשה (ללא רשות המחבר) על ידי באדר עקילי.

בשלהי שנת 2008 יצא לאור ספרו השני של עמית אישה נשואה. הספר עוסק במערכות יחסים , מנקודת ראות של גבר שנבגד וננטש על ידי אשתו וכשהוא מוצא את "אהבת חייו", מתברר שהיא אישה נשואה, שאף נעלמת לאחר מכן בנסיבות מסתוריות. הספר מתאר את מסעו של הגיבור אחרי אהובתו ואחרי האמת.

הרצאות עם צביקה עמית

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.