ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
האישה בלבן
האישה בלבן


וילקי קולינס

וילקי קולינס

וילקי קולינס, Wilkie Collins, 1824-1899. במהלך 67 שנות חייו כתב 27 רומנים ויותר מ- 50 סיפורים קצרים, לפחות 15 מחזות ועוד יותר ממאה יצירות נוספות. קולינס היה אחד מהסופרים הנודעים של התקופה הויקטוריאנית, אבל לאחר מותו ובעיקר לאחר מותו של ידידו צ'ארלס דיקנס הוא נעשה עוד יותר פופולארי. היום, למעלה ממאה שנה לאחר מותו, כמעט כל ספריו של וילקי קולינס נמצאים בהדפסה, נלמדים בהיקף נרחב ואף מוסרטים לסרטים ולסדרות טלויזיה.

שנת 1852 היתה שנה מאוד חשובה לסופר הצעיר וילקי קולינס. אז החל וילקי לפרסם מאמרים בעיתון Household Words שהיה בבעלותו של צ'ארלס דיקנס. למעלה מ- 100 מאמרים שבועיים פורסמו במסגרת זאת. ההיכרות הזאת בין וילקי קולינס הלא-נודע ובין דיקנס עשתה טוב לשניהם. צ'רלס דיקנס התוודה שהסופר וילקי קולינס השפיע על כתיבתו במידה בל תשוער והקריירה של וילקי המריאה לשחקים.

ג'ורג' אליוט אמרה שבלעדי וילקי קולינס העולם לא היה מכיר את הרומן הבלשי. ארתור קונן דויל ביסס על ספריו את דמויות הבלש שלו. פ.ד. ג'יימס שאבה ממנו את השראתה - וילקי קולינס, שהיה הסופר המפורסם והנחשב ביותר באנגליה הוויקטוריאנית, הוא ראשון כותבי ספרי המתח והמיסתורין, ו האישה בלבן הוא ספרו המפורסם ביותר.

האישה בלבן מתורגם כעת במלואו בפעם הראשונה לעברית, בידיה האמונות של צילה אלעזר, ומוגש לקורא בלוויית מבוא של אמנון ז´קונט, שמבהיר את ייחודו של וילקי קולינס ואת תרומתו החד-פעמית לז´אנר הספרות הבלשית.

הרצאות עם סופרים ועל ספרים

 

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.