ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
הקוסמת מפירנצה
הקוסמת מפירנצה

שאלימר הליצן
שאלימר הליצן

פסוקי השטן
פסוקי השטן

האנחה האחרונה של המורי
האנחה האחרונה של המורי

האדמה מתחת לרגליה
האדמה מתחת לרגליה

הרון וים הסיפורים
הרון וים הסיפורים

מזרח מערב
מזרח מערב

ילדי חצות
ילדי חצות

בושה
בושה

סלמאן רושדי

סלמאן רושדי

סלמאן רושדי נולד בשנת 1947 במומביי (בומביי, הודו). בגיל 17 עבר עם משפחתו לפקיסטן. את שנות חינוכו הוא עבר בהודו ובאנגליה בה גם סיים את אוניברסיטת קיימברידג בשנת 1968. במהלך שהותו באנגליה הוא נחשף לרדיפות על רקע איתני ודתי אבל זה לא מנע ממנו להישאר באנגליה לאחר שקיבל תואר ראשון.

עבודותיו הראשונות של סלמאן רושדי באנגליה כללו משחק ועבודה בכתיבת/ניסוח מודעות לפני שהפך סופר במשרה מלאה. הרומן הראשון של סלמאן רושדי נקרא בשם Grimus פורסם בשנת 1975 ותוכנו: סיפור בדיוני שלא תורגם לעברית.

בשנת 1981 זכה סלמאן רושדי בפרס בוקר היוקרתי על ספרו ילדי חצות (Midnight's Children) על הרגע בו אנגליה נתנה עצמאות להודו ופקיסטן. זכייתו של סלמאן רושדי לא עשתה רעש גדול כפי שעשה ספרו פסוקי השטן (The satanic verses) בשנת 1988. העולם הערבי הזדעק, חומיני הוציא פסק דין הלכתי המותיר את דמו של רושדי והסופר ירד למחתרת. ספריו של רושדי נשרפו ברחבי העולם הערבי כאות מחאה ומיליוני מאמינים מוסלמיים עסקו ברדיפתו, דבר שאילץ אותו להחליף מחבוא מעת לעת במהלך עשר שנים.

רק בשנת 1998 הודיעה אירן באופן רשמי שהיא מסירה את פסק דין מוות מעל ראשו של סלמאן רושדי.

הרדיפות אחר רושדי לא מנעו ממנו להמשיך ולכתוב. ואכן, במהלך עשר השנים בהם הוא נרדף וברח ממקום למקום, כתב סלמאן רושדי את הספרים: מזרח מערב, הרון וים הסיפורים (לילדים) וספרים נוספים.

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.