ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
מעשה בטבעת
מעשה בטבעת


אילן שיינפלד

אילן שיינפלד

אילן שיינפלד נולד 1960, משורר וסופר, מחזאי ותסריטאי, בעל תואר שני בחוג לספרות עברית באוניברסיטת תל אביב. אילן שיינפלד מלמד בתכנית הכתיבה באוניברסיטת תל אביב, מנחה סדנאות כתיבה ויצירה ובעל משרד יחסי ציבור בתחומי התרבות. מעשה בטבעת הינו הרומאן השלישי מפרי עטו. הרומן הקודם, "שדלץ", זכה בפרס קרן גולדברג של הקרן הקיימת לישראל. אילן שיינפלד זכה בפרס ראש הממשלה לשנת 1990 ובפרסים רבים נוספים.

הרצאות עם אילן שיינפלד

אילן שיינפלד באתר לקסיקון הספרות העברית החדשה

כתבות על אילן שיינפלד

אילן שיינפלד מוכר לא רק כמשורר בעל שם. הוא התגלה גם כעורך ספרותי מוכשר ב"על המשמר", כשהעיתון עוד היה קיים. הוא פרסם רצנזיות רבות בענייני ספרות ומחקרים מקיפים בכתבי העת הספרותיים. בשנים האחרונות הוא מקדיש את זמנו למשרד יחסי הציבור שהקים ולסדנאות לשירה שהוא מקיים. הוא הקים גם את הוצאת שופרא, שמשמשת בית הוצאה לספרות יפה. הוא דמות מרתקת וגם כתיבתו הספרותית מעוררת עניין. עתה יצא לאור ספרו "הסדנה לשירה", שבו הוא מתווה דרך להבנת השירה. הספר מתאים למשוררים, לאוהבי ספרות ולכל שוחר דעת.
e-mago

אילן שיינפלד נולד וגדל ברמת-השרון וכבר בגיל 14 גילה את זיקתו לכתיבה ואת כשרון הכתיבה הטמון בו. המשך הדרך היה סלול וטבעי והוא מספר: "הייתי אז שליש מחנה במפקדת חטיבת שריון ברמת הגולן, כך שהיה לי זמן רב לכתוב. זמן מועט לפני השחרור שלחתי שירים לפרסום בדף לספרות של עיתון על המשמר, ועורך הספרות דאז, א.ב. יפה, פרסם אותם, והוא ואשתו אף הזמינו אותי לבקרם בביתם. במהלך הפגישות בינינו הציע לי לכתוב ביקורת ספרותית במוסף, וכך עשיתי. עם שחרורי משירות סדיר הציע לי להיות לסגנו, סגן העורך הספרותי של על המשמר. כך התחלתי בכתיבה לעיתון."

כך, דרך התנסות, למד אילן שיינפלד את רזי העריכה הספרותית על כל גווניה: עריכת טקסט, אחיזת מספריים של עורך (דבר שכבר לא קיים היום כמובן), קבלת החלטות לגבי המינון שבין שירים, מאמרים, סיפורים, תמונות וכיוצא באלה. ב"על המשמר", נשאר אילן שיינפלד לעבוד במשך אחת עשרה שנה, כולל כל תקופת לימודיו ואחריה.

את ספר השירים הראשון שלו, הוציא אילן שיינפלד בסיוע כספי מצד אביו בהוצאת "מרתף 29" ליד "עקד". את שני ספריו הבאים, ספר השירה "עושים אהבה בלשון" וספר הילדים "מן הלב של תל-אביב", כבר הוציא בהוצאת דביר.

נקודת המפנה המשמעותית הראשונה בחייו של אילן שיינפלד אירעה בשנת 1986, כאשר חברו הראשון, הצייר סער עפרוני ז"ל, מת מהתקף שיתוק תקופתי על פסגת הר בדרום צרפת. אובדן קשה זה הוביל את אילן שיינפלד גם אל תחום המיסטיקה. "האובדן שלו גרם לחורבן שלם בחיי. הפסקתי לעבוד כעוזר הוראה באוניברסיטת תל-אביב, הפסקתי ללמד בסמינר הקיבוצים והתמקדתי רק בעבודת ה-MA שלי." כתוצאה מאובדן זה, וכחלק מתהליך פריקת הצער והכאב, החל אילן שיינפלד לכתוב מעין רשימות יומן או פרקי וגעגועים לסער, שהלך לעולמו בגיל 28.

שש שנים חווה אילן את האבל, שמתוכו צמח הרומן האוטוביוגרפי הראשון שלו: "רק אתה," אשר ראה אור בהוצאתו הפרטית, הוצאת "שופרא לספרות יפה".
galiWord

 

 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.