ספרים   אודות מועדון קריאה   צור קשר  
מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים
 
 
אלנבי
אלנבי

גדי טאוב

גדי טאוב

גדי טאוב נולד בירושלים בשנת 1965. אחרי הצבא החל לכתוב תסכיתים למחלקת הילדים והנוער ביניהם מעין סיפורי יומן שהפכו אחר כך לשני ספרי ילדים, "דברים שאני לא מגלה" (כתר, 1990) ו"דברים שאני לא מגלה ליעל" (כתר, 1992). במקביל, החל גדי טאוב לכתוב סיפורים קצרים שחלקם ראו אור בקובץ "מה היה קורה אם היינו שוכחים את דב" (הקיבוץ המאוחד, 1992) שהיה לרב מכר.

את תואר הדוקטור שלו בהיסטוריה של ארצות הברית, קיבל גדי טאוב מאוניברסיטת רטגרז בניו ג'רזי, בשנת 2003, ומאז הוא חבר סגל בחוג לתקשורת ובבית הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית בירושלים. במשך שנים שימש כמגיש ותסריטאי בתוכניות הילדים והנוער של הטלוויזיה הישראלית. הוא חבר פאנל קבוע בתוכנית "מועצת החכמים" בערוץ 10 ובעל טור דעות בעיתון "ידיעות אחרונות".

גדי טאוב חיבר גם סיפרי עיון ביניהם "המרד השפוף: על תרבות צעירה בישראל" (הקיבוץ המאוחד, 1997). ספרו "המתנחלים והמאבק על משמעותה של הציונות" (ידיעות ספרים, 2007) יראה אור בקרוב גם באנגלית בהוצאת אוניברסיטת ייל. הוא מרבה לכתוב מאמרי דעה בעיתונים בארץ ובחו"ל.

הרומן "אלנבי" (ידיעות ספרים, 2009) מפרי עטו עוסק בצד האפל של חיי הלילה בתל אביב, והיה לרב מכר. גדי טאוב מתגורר בתל אביב מזה עשרים וחמש שנים, ועיר זו, על צדדיה המוארים והאפלים, היפים והמכוערים, מעסיקה את כתיבתו מאז החל מפרסם סיפורים קצרים.

הרצאות עם גדי טאוב

אנה אנקוויסט
אנה אנקוויסט
דורית רביניאן
דורית רביניאן
מיכל פנקס
מיכל פנקס
אלון גל
אלון גל
 
 

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.