מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים

כותר ראשון

לוח אירועים ספרותיים של כותר ראשון מביא בפניכם מן המיטב: סופרים, מתרגמים ועורכים המספרים על יצירתם, על הדמויות, על תהליך העבודה ועל החיים. כותר ראשון

אתם מוזמנים ליטול חלק במיגוון המפגשים הספרותיים של כותר ראשון לציון, להינות מהאוירה של המקום ומהמפגש הספרותי.

לרשימת כלל אירועי ספרות תרבות

ספרים חדשים

את

את

כתר הברזל

כתר הברזל

המלאך הנופל

המלאך הנופל

נגד בדידות - מחשבות

נגד בדידות - מחשבות

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נתתי לך ללכת

נתתי לך ללכת

מחיר השתיקה

מחיר השתיקה

החיים אחריך

החיים אחריך

פעם היה לי לב

פעם היה לי לב

כותר ראשון לציון

אוספי הספרייה המודפסים והדיגיטליים של הספרייה החדשנית כותר ראשון מגוונים ביותר. על מנת לחשוף את עושר המשאבים לקהל הרחב מתקיימות בספריית תכותר ראשון הדרכות ותחרויות יצירה שמטרתן לעודד ילדים ובני-נוער לגלות עולמות חדשים של תרבות ומידע וליצור בהשראתם. ההדרכה בספריית כותר ראשון לציון, ליחידים ולקבוצות, באה לקרב את הקהל אל משאבי הספרייה ואוספיה. דגש מושם על עידוד קריאה ועל הקניית מיומנויות מידע בסיסיות במדיה דיגיטלית. באולמות הספרייה מתקיימות תצוגות ותערוכות. ספריית כותר ראשון לציון מעודדת השתתפות פעילה בתצוגות ומאתגרת ילדים ובני-נוער בפעילות זאת.

כותר ראשון - תרמ"ב מתבססת על אוסף ספרים מכובד שהתהווה מיום הקמתה של הספרייה בראשון לציון בשנת 1882. האוספים ממוקמים במרחב פתוח בין-תחומי, מסודרים על-פי נושאים וסוגות וניתנים לעלעול ולהשאלה. נושאים מתחום תרבות הפנאי מרוכזים בקומה נפרדת של ספריית כותר ראשון בגומחות נושאיות.

כותר ראשון - אלון מתמחה בנושא ייחודי: מסעות, טיולים ותרבויות. האוספים מקיפים את כל הקשור בנושא: מסעות, טיולים, תיירות, תרבויות וחברות, אקולוגיה, טבע, נוף וסביבה - בארץ ובעולם. אוסף הספרים בספריית כותר ראשון-אלון, כולל ספרי מסע ומדריכי טיולים בעברית ובאנגלית, עיתונים ותקופונים, מבחר אתרי אינטרנט בתחום כולל מפות עולם.

כותר ראשון - שקמה מתמחה בנושא אמנויות פלסטיות, צילום, עיצוב, תיאטרון וקולנוע. בספריית כותר ראשון - שקמה נמצא אוסף תקליטורי מוסיקה להשאלה, סטודיו לעריכת מוסיקה שייפתח בקרוב וכתבי עת ומגזינים בנושא אמנות חזותית ואמנות הבמה. הספרייה מעדכנת אתרים בתחום האמנויות.

לאתר כותר ראשון לציון באינטרנט לחצו כאן

"רעיון נהדר!! מאוד מהנה לחזור כל יום הביתה ולמצוא קטע קריאה שישכיח ממני ולו לרגע קט את התוהו ובוהו השורר סביבנו. אני לא מפסיקה לספר על הפרוייקט שלכם לכל מי שנקרה בדרכי. יישר כוח!"
מיכל רוביסה

"אני נהנית מאוד מהחומרים שאתה שולח. נרשמתי לפני שבוע וכבר מאוד מרוצה."
טליה וסרמן

"רציתי לשבח אותך על המיזם. האתר יפה ונוח להתמצאות ונותן הרגשה של עוד."
עידו

"מאד אהבנו את כל הספרים ששלחת אלינו במסגרת מועדון הקריאה (תרגום מקור), זו היא נקודת האור הקטנה שלנו בים החושך ש..., מחכות בקוצר רוח לספרים חדשים"
אלה ותמר

לקריאת שאר מכתבי קוראים

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.