מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים

יריד הספרים הבינלאומי ה-24 ירושלים

יריד הספרים הבינלאומי ירושלים מביא בפניכם לוח אירועים ספרותיים הכולל מספר סוגי פעילויות: מפגשים בין סופרים ישראלים לסופרים מליטא, צרפת ומארצות אחרות, עולם הילד - מפגשים של סופרים סביב ספרי ילדים, יום הספרן, קפה ספרותי - מפגשים בין קוראים וסופרים. הכניסה חינם.

ספרים חדשים

את

את

כתר הברזל

כתר הברזל

המלאך הנופל

המלאך הנופל

נגד בדידות - מחשבות

נגד בדידות - מחשבות

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נתתי לך ללכת

נתתי לך ללכת

מחיר השתיקה

מחיר השתיקה

החיים אחריך

החיים אחריך

פעם היה לי לב

פעם היה לי לב

יריד הספרים הבינלאומי ה-24 יפתח בעיר ירושלים ביום ראשון, ה-15 בפברואר ויימשך עד יום שישי, 20 בפברואר 2009. היריד יתקיים במרכז הקונגרסים של בנייני האומה, ירושלים ויציג מאות אלפי כותרים מכל העולם ויארח אירועי ספרות מגוונים ופתוחים לקהל הרחב. השנה צפויים להגיע אל יריד הספרים הבינלאומי כ-600 מו"לים, עורכים, סוכנים וסופרים מכ-30 מדינות.

האירוע משלב אירועי תרבות ספרותיים פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום. עם זאת נסגרות במהלך יריד הספרים עסקאות ספרותיות ונרקמים בו לא מעט קשרים מסחריים.

גולת הכותרת של יריד הספרים הבינלאומי כמדי שנה היא פרס ירושלים היוקרתי שמוענק לסופר שנתן ביטוי בכתביו לחירות האדם בחברה. הפרס יוענק השנה על ידי ראש העיר ירושלים, מר ניר ברקת, ביום פתיחת היריד, יום א' ה- 15.2 לסופר היפני הרוקי מורקמי שכתב את הספרים הבאים: יער נורבגי, קורות הציפור המכנית, קפקא על החוף ועוד). פרס ירושלים נחשב לאחד מהפרסים הספרותיים הבינלאומיים היוקרתיים ביותר, וזכו בו בין היתר סוזן סונטאג, מריו ורגאס יוסה ו- מילן קונדרה.

לציבור הרחב הוקם במתחם יריד הספרים "קפה ספרותי" - מתחם מיוחד המעוצב כבית קפה בו יתקיימו מפגשים תרבותיים ללא תשלום במשך החל מיומו השני של היריד. סופרים זרים וביניהם לארס סובי כריסטינאנסן, ניקולא פארג, גרסיה אורטגה, מרי גורדון ועוד יפגשו במהלך יריד הספרים הבינלאומי עם סופרים מקומיים, צעירים וותיקים, כמו עמוס עוז ו-דן בניה סרי שישיקו ביריד את ספריהם החדשים, אהרון אפלפלד, אלון חילו, מאיר שלו, הגר ינאי, פניה עוז זלצברגר, ניר ברעם, רוני סומק, אסף שור ואחרים.

מופע הדגל של יריד הספרים הבינלאומי - מפגשי הקפה יהיה מופע מוזיקלי על פי טקסטים של דיוד גרוסמן, שהולחנו על ידי יוני רכטר ויבוצעו על ידי דין דין אביב, ערן צור, רונה קינן, דליה שימקו ועוד. האירוע יתקיים בהשתתפותו של גרוסמן, ביום השלישי של היריד 17 בפברואר 2009 בשעה 20:30.

אירועים בולטים נוספים שיתקיימו תוך כדי יריד הספרים הבינלאומי והקפה הספרותי הוא אירוע קומיקס של מאיירים ישראלים כאורי פינק, שי צ`רקה ועוד, בשילוב מאיירים צרפתים ידועים כמו צ`רלס ברבריאן, סטפן הוא ודן פרנק. האירוע ילווה באיורים והדגמות בזמן אמת. כמו כן יתקיימו בקפה אירוע שירה ליטאית, אירוע בנושא ברלין, מפגש על ספרות בהשראה דתית ואמונית ועוד. כל אירועי הקפה הספרותי של יריד הספרים הבינלאומי יהיו פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום על בסיס מקום פנוי.

בימי שני-חמישי, 19-16 בפברואר בין השעה 17:00-16:00, 18:30-17:30 יתקיימו שעות סיפור ופעילויות מיוחדות לילדים ונוער בהשתתפות: אפרים סידון והמאייר דני קרמן, מאיה מקמל והמאיירת נורית צרפתי, ליאת רוטנר, מיה גרוס, חמוטל פישמן, שני וייסמן, זוהר אביב ודלילה שמש.

בביתן סטימצקי אשר נמצא בתוך יריד הספרים הבינלאומי תוצג תערוכת ספרים מיוחדת של סופרים ישראלים וותיקים וצעירים שתורגמו לשפות השונות. התערוכה בשיתוף המכון לתרגום במשך כל ימי היריד.

עוד בין אירועי יריד הספרים הבינלאומי – סמינר של סוכנים ועורכים ספרותיים בנושאי עריכה ומכירת זכויות, גילוי הקול הספרותי ו/או רב המכר הבא ודיון ספרותי של סופרים משלוש הדתות בהשתתפות ארי דה לוקה, מיכל גוברין, דב אלבוים, נג`ם וואלי ועוד.

הכניסה אל יריד הספרים הבינלאומי ירושלים פתוחה לקהל הרחב וללא תשלום!

לרשימת כלל אירועי ספרות תרבות

יריד הספרים הבינלאומי ירושלים בראיה לאחור

יריד הספרים הבינלאומי נערך לראשונה בשנת 1963 וממשיך להתקיים עד היום כאירוע דו-שנתי ייחודי המושך אליו מעל 1,200 מוציאים לאור מכ- 40 מדינות, המציגים מעל 100,000 ספרים בשפות שונות. היריד הבא יתקיים בין התאריכים 15-20 בפברואר, 2009.

היריד מפגיש את הציבור הישראלי עם התחדשות ההוצאה לאור העולמית. במסגרת היריד מתקיימות תוכניות המחזקות את הקשר עם עולם הספר וביניהן:

Editorial Fellowship Program שנוסדה ב- 1985 כתוכנית ייחודית היוצרת מסגרת למפגשים בין קבוצה של עורכים צעירים ומוכשרים מכל העולם. תוכנית זו מאפשרת לעורכים ליצור קשרים חשובים להמשך ומהווה בסיס להחלפת רעיונות מקצועיים. תוכנית זו הפכה לאחת מאבני היסוד של היריד ולאבן שואבת לעורכים רבים.

לאור הצלחת תוכנית זו, השיק היריד תוכנית מקבילה לסוכנים ספרותיים. רבים מבוגרי שתי התוכניות התקדמו למשרות יוקרתיות ומשפיעות בעולם המו"לות הבינלאומי וחלקם אף מקפידים לחזור ליריד ולהנחות את החברים הצעירים החדשים.

מפעל משמעותי נוסף של היריד הוא הענקת פרס ירושלים לסופרים שכתיבתם משקפת ומקדמת את "חירות היחיד בחברה". בין הזוכים בפרס זה נכללים גם חמישה סופרים זוכי פרס נובל לספרות.

יריד הספרים הבינלאומי מקום של מפגש תרבותי

אחת לשנתיים מגיעים לבירה עשרות אלפי חובבי המילה הכתובה, לאירוע בינלאומי דו-שנתי על טהרת אהבת הספרות

כולם משתתפים בפסטיבל של ספרים, הכולל אירועים מגוונים, סמינרים ומפגשים ספרותיים. בנייני האומה עוטה חג ומארח הוצאות ספרים בצבעוניות רבת חן. בין האירועים הבולטים המתקיימים ביריד: טקס הענקת פרס ירושלים לסופר שהיטיב לבטא בכתביו את נושא חירות הפרט, אשר יוענק השנה לסופר היפני הרוקי מורקמי; מפגשים ספרותיים יומיים ללא תשלום במסגרת "קפה ספרותי" בהשתתפות סופרים מרחבי העולם וסופרים ישראלים מובחרים כמו עמוס עוז, מאיר שלו, דן בניה סרי, הגר ינאי ועוד.

גולת הכותרת של"קפה ספרותי" היא מופע שירים ייחודי שייערך ביום שלישי, 17.02.2009 בשעות 20:30- 22:00, ללא תשלום. המופע ייערך על טהרת שירים שנכתבו על פי טקסטים של דויד גרוסמן, בעיבודו של יוני רכטר ובביצוע אמנים כגון ערן צור, דין דין אביב ודליה שימקו.

זמנים של יריד הספרים הבינלאומי ה- 24 ירושלים

מרכז הקונגרסים הבינלאומי ICC, בנייני האומה ירושלים
שדרות זלמן שז"ר 1
תאריכים: 15.02.2009- 20.02.2009
שעות פתיחה: יום א' 18:00 - 21:00
ב', ג', ד', ה' 10:00- 22:00
יום ו' 10:00- 13:00
הכניסה ליריד ללא תשלום
טלפון: 02-5314600

"רעיון נהדר!! מאוד מהנה לחזור כל יום הביתה ולמצוא קטע קריאה שישכיח ממני ולו לרגע קט את התוהו ובוהו השורר סביבנו. אני לא מפסיקה לספר על הפרוייקט שלכם לכל מי שנקרה בדרכי. יישר כוח!"
מיכל רוביסה

"אני נהנית מאוד מהחומרים שאתה שולח. נרשמתי לפני שבוע וכבר מאוד מרוצה."
טליה וסרמן

"רציתי לשבח אותך על המיזם. האתר יפה ונוח להתמצאות ונותן הרגשה של עוד."
עידו

"מאד אהבנו את כל הספרים ששלחת אלינו במסגרת מועדון הקריאה (תרגום מקור), זו היא נקודת האור הקטנה שלנו בים החושך ש..., מחכות בקוצר רוח לספרים חדשים"
אלה ותמר

לקריאת שאר מכתבי קוראים

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.