מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים

בית אבי חי

לוח אירועים ספרותיים של בית אבי חי מביא בפניכם מן המיטב: סופרים, מתרגמים ועורכים המספרים על יצירתם, על הדמויות, על תהליך העבודה ועל החיים.

אתם מוזמנים ליטול חלק במיגוון המפגשים הספרותיים של בית אבי חי בירושלים, להינות מהאוירה של המקום ומהמפגש הספרותי.

לרשימת כלל אירועי ספרות תרבות

את

את

כתר הברזל

כתר הברזל

המלאך הנופל

המלאך הנופל

נגד בדידות - מחשבות

נגד בדידות - מחשבות

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נתתי לך ללכת

נתתי לך ללכת

מחיר השתיקה

מחיר השתיקה

החיים אחריך

החיים אחריך

פעם היה לי לב

פעם היה לי לב

הבחורים בסירה

הבחורים בסירה

על שפת המים

על שפת המים

גלוי ונעלם

גלוי ונעלם

אושרליה

אושרליה

חיים מושלמים

חיים מושלמים

שקרים קטנים גדולים

שקרים קטנים גדולים

בית אבי חי

בית אבי חי, מיסודה של קרן אבי חי, הינו מרכז תרבותי וחברתי אשר מבקש להעניק מקום למגוון הקולות הנשמעים בשיח התרבותי הישראלי-יהודי, ולאפשר להם להשפיע על החברה והתרבות בישראל.

במרכז פעילות בית אבי חי עומד סיפורו של העם היהודי בארץ ובעולם, על שפע זרמיו וגווניו.

בית אבי חי ניצב בליבה של ירושלים – בין רחביה האריסטוקרטית לנחלאות המסורתית-בוהמיינית; בין העיר העתיקה ממזרח לקריית הממשלה ובית המשפט העליון ממערב. את הבנין תיכננה האדריכלית עדה כרמי, והוא משתלב בפסיפס הישראלי והיהודי הקיים.

המבנה בן שלוש הקומות של בית אבי חי מכיל אולם למופעים וכנסים ובו כ-270 מקומות ובמה קטנה המתאימה להרצאה, הקרנה או מופע מצומצם; שמונה חללי התכנסות בגדלים שונים המצוידים במיטב הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, לשימוש מרצים ומפעילי סדנאות וקבוצות דיון ופעילות; קפיטריה; וחדרי קריאה ועיון בנושאי יסוד ביהדות ובציונות ובצילומי ארץ ישראל..

העם היהודי הוא גיבורו של הסיפור אותו יספר בית אבי חי: העם היושב בארץ ובקהילות בחו"ל; העם היהודי של היום, של אתמול ושל מחר; העם היהודי על זרמיו וסערותיו, על גווניו השונים, על זכרונותיו ועל חלומותיו.

קשת של פעילויות ואירועים תאפיין את הוויית בית אבי חי – ימי עיון, הרצאות, סדנאות, מופעים ואירועי-תרבות מגוונים. בית אבי חי פונה אל מגוון קהלים, מתוך מטרה ליצור מפגש מפרה ומאתגר בין תרבויות ותפיסות עולם. בית אבי חי מאפשר מפגש ויצירת שיח בין בני קהילות שונות בציבור היהודי בישראל ובתפוצות.

בית אבי חי פותח את שעריו למרצים, אמנים, הוגים וחולמים, ומזמין אליו תאבי דעת, שוחרי תרבות וסקרנים. זהו בית פתוח ומכניס אורחים במלוא מובנו הרענן של המנהג היהודי העתיק – מקור מתמיד של חיוניות והתחדשות; של הקשבה ולמידה; בית למפגש אמיתי.

לאתר בית אבי חי באינטרנט לחצו כאן

הספרים שאנחנו קוראים השבוע

שמש חדשה
המזכרת
"רעיון נהדר!! מאוד מהנה לחזור כל יום הביתה ולמצוא קטע קריאה שישכיח ממני ולו לרגע קט את התוהו ובוהו השורר סביבנו. אני לא מפסיקה לספר על הפרוייקט שלכם לכל מי שנקרה בדרכי. יישר כוח!"
מיכל רוביסה

"אני נהנית מאוד מהחומרים שאתה שולח. נרשמתי לפני שבוע וכבר מאוד מרוצה."
טליה וסרמן

"רציתי לשבח אותך על המיזם. האתר יפה ונוח להתמצאות ונותן הרגשה של עוד."
עידו

"מאד אהבנו את כל הספרים ששלחת אלינו במסגרת מועדון הקריאה (תרגום מקור), זו היא נקודת האור הקטנה שלנו בים החושך ש..., מחכות בקוצר רוח לספרים חדשים"
אלה ותמר

לקריאת שאר מכתבי קוראים

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.