מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים

אוניברסיטת תל-אביב החוג לספרות בשיתוף מרכז קיפ לחקר הספרות והתרבות העברית

לוח מפגשים של החוג לספרות, אוניברסטית תל-אביב מביא בפניכם את מיטב החוקרים והמומחים המתבוננים ביצירה הספרותית בארץ ובעולם. בעריכת פרופ' זיוה שמיר ופרופ' עוזי שביט ובהנחיית ד"ר עודד מנדה-לוי.

אתם מוזמנים ליטול חלק במיגוון הקורסים של אוניברסטית תל-אביב, החוג לספרות ומרכז קיפ לחקר הספרות והתרבות העברית. טובי החוקרים בתחומי הספרות ולא רק מאוניברסיטת תל-אביב יציגו בפניכם את המחקרים העדכניים בספרות העברית ולא רק.

למידה והעשרת הדעת הם העושר האמיתי.

הכניסה בתשלום על בסיס מקום פנוי.

"אני מאוד נהנית מהאתר הזה אחרי יום עבודה עמוס. תענוג לצלול לתוך עולמות אחרים, להכיר סופרים עם סיפורים מלאי חיים עם תיאורים נפלאים ודמויות צבעוניות. פשוט כיף. רעיון נפלא ועוד בחינם ראוי להערכה. סיפרתי לחברות והן התלהבו..."

ריקי כהן

את

את

כתר הברזל

כתר הברזל

המלאך הנופל

המלאך הנופל

נגד בדידות - מחשבות

נגד בדידות - מחשבות

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נתתי לך ללכת

נתתי לך ללכת

מחיר השתיקה

מחיר השתיקה

החיים אחריך

החיים אחריך

פעם היה לי לב

פעם היה לי לב

הבחורים בסירה

הבחורים בסירה

על שפת המים

על שפת המים

גלוי ונעלם

גלוי ונעלם

אושרליה

אושרליה

חיים מושלמים

חיים מושלמים

שקרים קטנים גדולים

שקרים קטנים גדולים

הספרים שאנחנו קוראים השבוע

שמש חדשה
המזכרת
"רעיון נהדר!! מאוד מהנה לחזור כל יום הביתה ולמצוא קטע קריאה שישכיח ממני ולו לרגע קט את התוהו ובוהו השורר סביבנו. אני לא מפסיקה לספר על הפרוייקט שלכם לכל מי שנקרה בדרכי. יישר כוח!"
מיכל רוביסה

"אני נהנית מאוד מהחומרים שאתה שולח. נרשמתי לפני שבוע וכבר מאוד מרוצה."
טליה וסרמן

"רציתי לשבח אותך על המיזם. האתר יפה ונוח להתמצאות ונותן הרגשה של עוד."
עידו

"מאד אהבנו את כל הספרים ששלחת אלינו במסגרת מועדון הקריאה (תרגום מקור), זו היא נקודת האור הקטנה שלנו בים החושך ש..., מחכות בקוצר רוח לספרים חדשים"
אלה ותמר

לקריאת שאר מכתבי קוראים

אוניברסיטת תל-אביב החוג לספרות ומרכז קיפ לחקר הספרות והתרבות העברית

החוג לספרות הוא חוג לימודים חדש שהוקם על בסיס איחוד החוגים לתורת הספרות הכללית ולספרות עברית. הקמתו מבקשת לבטא את פוריותם של קשרי הגומלין בין תורת הספרות לבין העיסוק בספרות המקומית, הישראלית, וליצור מגוון תוכניות לימוד שיאפשרו לבוגרי החוג לקחת חלק במעשה הספרותי בארץ – כקוראים מיומנים, כמתווכים, כמשתתפים בשיח הספרותי וכיוצרים; ולאחר לימודי התואר השני גם כדור חדש של חוקרים.

החוג לספרות מבקש להעניק לתלמידי התואר הראשון השכלה ומיומנות בתחומים השונים של תורת הספרות ושל הספרות העברית והכללית, והמגמות המעשיות שלו נועדו להכשיר כותבים, מבקרים, עורכים ומתרגמים. תוכנית הלימודים של התואר השני מכוונת להעמיק את הידע הספרותי ואת היכולת המחקרית, תוך פרישת קשת רחבה של אפשרויות התמחות ושל שילובים בין נושאים שונים בתחומי הספרות.

הלימודים לתואר ראשון בחוג לספרות מושתתים על חטיבה משותפת של לימודי ליבה ומציעים בחירה בין מספר מגמות, ובראשן מגמת ספרות עברית ומגמת תורת הספרות וספרות כללית.

לימודי תורת הספרות וספרות כללית מתמקדים בענפיה השונים של תורת הספרות, בחטיבות מרכזיות וביוצרים מרכזיים של הספרות הכללית, במקומה של הספרות במסגרת התרבות ובדיון השוואתי בסוגים, בזרמים ובתקופות של הספרות. הלימודים במגמת ספרות עברית מתמקדים בספרות העברית לתקופותיה ולסוגיה, תוך הדגשה מיוחדת של הספרות העברית והישראלית במאה העשרים. הם מציעים התבוננויות בצמתים היסטוריים ופואטיים מרכזיים בתולדות הספרות העברית, ובחינה מחודשת של טקסטים קאנוניים על-פי דרכי הפרשנות המודרנית.

נוסף למגמות אלה מציעה אוניברסיטת תל-אביב החוג לספרות תוכניות לימוד לתואר ראשון שלא היו קיימות במסגרות הקודמות: מגמת לימודים משולבת ומגמה ייחודית שעניינה מקצועות הכתיבה הספרותית הכוללת שלוש תוכניות לימוד – כתיבה יוצרת, עריכת ספרות וביקורת ספרות, ותרגום ספרות. תוכניות אלה, הראשונות בסוגן בארץ, מציעות שילוב ייחודי של לימודים תיאורטיים לצד סדנאות מעשיות. את הסדנאות מדריכים סופרים, מתרגמים ועורכים בולטים.

הלימודים לתואר שני בחוג מציעים סמינרים בתחומי הספרות העברית, תורת הספרות והספרות הכללית, ללא חלוקה למגמות נפרדות. תלמידי התואר השני מוזמנים לשלב בין הנושאים השונים לפי הדגשים המעניינים אותם, ולבחור בין מסלול מחקרי (עם עבודת גמר) לבין מסלול עיוני (ללא עבודת גמר).

לאתר אוניברסיטת תל-אביב החוג לספרות לחצו כאן

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.