מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים

צומת ספרים - אירועי תרבות ספרות

אירועי תרבות צומת ספרים מביא בפניכם לוח אירועים ספרותיים הכולל מספר סוגי פעילויות: אירועי השקה, הרצאות של סופרים, הרצאות על ספרים, דיונים בעקבות ספר, מפגשי סופרים וכדומה.

כל האירועים המתקיימים בחנויות צומת ספרים הם חינם.

במידה ומתקיימים אירועים ספרותיים בהם יש זמן התכנסות לפני מועד תחילת האירוע, זמן האירוע המצויין בלוח אירועי תרבות יהיה המוקדם מבין שניהם. עם זאת, בגוף ההודעה יהיו רשומים הזמנים המפורטים של תחילת ההרשמה ושל תחילת האירוע.

אתם מוזמנים ליטול חלק במיגוון אירועי תרבות ספרות.

ספרים חדשים

את

את

כתר הברזל

כתר הברזל

המלאך הנופל

המלאך הנופל

נגד בדידות - מחשבות

נגד בדידות - מחשבות

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נתתי לך ללכת

נתתי לך ללכת

לרשימת כלל אירועי ספרות תרבות

צומת ספרים בפריסה ארצית

צומת ספרים היא רשת חנויות ספרים בפריסה ארצית. הרשת ידועה במיוחד בסניפיה הגדולים, בהם הסניפים: געש, מלחה, צומת ירקונים, חוצות המפרץ, רגבה, ביג באר שבע ועוד עשרות סניפים ברחבי הארץ.

צומת ספרים החלה את דרכה בדצמבר 1996 כרשת של מחסני ספרים - חנויות גדולות בשולי הערים, שמכרו ספרים מוזלים אשר נערמו במחסני ההוצאות, בעיקר של זמורה-ביתן, כנרת ו- הד ארצי. עם הזמן פרשה הד ארצי מהרשת בשל קשיים כלכליים, ובינתיים רכשה הוצאת כנרת את זמורה-ביתן. הבעלים של כנרת - יורם רוז והבעלים של זמורה-ביתן - ערן זמורה ביקשו להגדיל את כוחם בשוק ולהמשיך לתמוך בהוצאת הספרים שלהם בעזרת רשת של חנויות. התוצאה היתה מיזוג עם יריד הספרים הירושלמית שבבעלות אבי שומר, רשת בת 14 סניפים שעבדה עד אז בהצלחה מרובה. כיום, צומת ספרים נמצאת בבעלות אבי שומר, יורם רוז וערן זמורה ומונה 41 סניפים ברחבי הארץ.

ארבעה חודשים לאחר שהוצאת הספרים כתר התמזגה בפועל עם רשת סטימצקי, עושות הוצאת הספרים מודן ורשת החנויות צומת ספרים מהלך דומה. הוצאת מודן נכנסת כשותפה בכשליש ממניות רשת צומת ספרים. המיזוג הוא לפי שעה רק של הסניפים: רשת פרוזה (3 סניפים) ורשת המחשבים באג (37 סניפים) של מודן יתאחדו עם צומת ספרים (38 סניפים). לרשת הממוזגת יהיו לפיכך לפחות 41 סניפים, כשהכוונה היא לפתוח סניפים חדשים מידי שנה. בעל השליטה בהוצאת הספרים מודן הוא עודד מודן, ובעלי השליטה בחנויות צומת ספרים הם הוצאות הספרים כנרת זמורה ביתן (50%) ואבי שומר (50%), וכל אחד מהם יחזיק בכשליש ממניות החברה המשותפת. אבי שומר, המשמש גם כמנכ"ל צומת ספרים, ימשיך לכהן כמנכ"ל החברה המשותפת.

אומר אבי שומר על האיחוד עם מודן: "המהלך אינו מהווה תשובה למהלך של סטימצקי ושל כתר. "מהלך כמו זה שאנחנו עושים לוקח הרבה חודשים והחל לפני למעלה משנה - כשעדיין לא ידענו על סטימצקי וכתר. שם איחדו הוצאות וכאן רק הרשתות מתאחדות, והוצאת מודן נשארת עצמאית. מדובר בהוצאות ששולטות היום בהרבה רבי מכר וספרים, וזה שיש שני גופים שמובילים ותומכים בנו מחזק אותנו. במקביל אנחנו יכולים להנות מרשת באג - הם אומנם לא מוכרים ספרים אלא מחשבים, אבל אפשר לנצל אותם לשיתופי פעולה ומבצעים".

רשת צומת ספרים משקיעה משאבים רבים ביצירת חוויית קנייה אופטימלית ללקוח, תוך שימת דגש על הצעה שיווקית אטרקטיבית, מגוון ושירות. כראיה לכך, הרשת נהנית מהגידול הגבוה ביותר בענף, מה שמוכיח שהצרכן מצביע ברגליים ושהסקר האמין ביותר הוא זה שמתרחש באופן יומיומי בקופות.

רשת צומת ספרים היא הראשונה שמרימה את הכפפה בשוק הספרים בכיוון של חוויית קנייה וקריאה, ומעודדת קריאה במקום, ברוח שיש בה שמץ מהקונספט הידוע של בארנס אנד נובל האמריקנית.

חנות הדגל שפתח אבי שומר, מבעלי רשת צומת ספרים, בדיזינגוף סנטר בהשקעה של 1.2 מיליון שקל, על שטח של 500 מ"ר, מצוידת בשולחנות קריאה לעיון בספרים ובמגזינים וכן ספסלי קריאה המקיפים את המחלקות השונות, פינת קריאה לילדים ומסכי פלזמה שמיועדים להעמיק את חוויית הקנייה. החנות החדשה מצטרפת לעשרות סניפי הרשת הקיימים. חנות הקונספט החדשה של צומת ספרים מציעה כ-20 אלף כותרים, ביניהם גם של הוצאות קטנות אשר לא זוכות בדרך כלל לשטחי מדף, מחלקות מורחבות לפילוסופיה, שירה ומחזות.

נושא חוויית הקנייה זוהה במחקרים כאחד השיקולים המרכזיים עבור הצרכן בבחירת נקודות המכירה. סמוך לחנות צומת ספרים דיזינגוף סנטר הוקם בית קפה מעוצב ("קפה אונא"), שישרת גם את מבקרי החנות, שיוכלו להזמין שתייה לשולחנות הקריאה.

חלק חשוב בקונספט חנות הדגל של צומת ספרים ובייחודיות שלה יתבסס על מגוון אירועים ספרותיים שיתקיימו בה באופן קבוע: ערבי קריאה, שירה, השקות ספרים חדשים, מפגשי ספרים ומשוררים ושעות סיפור לילדים.

אוהבים לקרוא ספרים?
רוצים לקרוא ספרים חדשים?
"רעיון נהדר!! מאוד מהנה לחזור כל יום הביתה ולמצוא קטע קריאה שישכיח ממני ולו לרגע קט את התוהו ובוהו השורר סביבנו. אני לא מפסיקה לספר על הפרוייקט שלכם לכל מי שנקרה בדרכי. יישר כוח!"
מיכל רוביסה

"אני נהנית מאוד מהחומרים שאתה שולח. נרשמתי לפני שבוע וכבר מאוד מרוצה."
טליה וסרמן

"רציתי לשבח אותך על המיזם. האתר יפה ונוח להתמצאות ונותן הרגשה של עוד."
עידו

"מאד אהבנו את כל הספרים ששלחת אלינו במסגרת מועדון הקריאה (תרגום מקור), זו היא נקודת האור הקטנה שלנו בים החושך ש..., מחכות בקוצר רוח לספרים חדשים"
אלה ותמר

לקריאת שאר מכתבי קוראים

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.