מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים

נאות קדומים אירועים

לוח אירועי נאות קדומים מביא בפניכם אירועים ספרותים עם מיטב סופרינו. באוירה של טבע, בין בוסתנים, שדות פתוחים ואגמי מים תוכלו להנות מהרצאה של סופר ואתנחתא מוזיקלית באוירה שלווה ורגועה. אנא הקדימו להרשם - מספר המקומות מוגבל.

אתם מוזמנים ליטול חלק במיגוון המפגשים הספרותיים של נאות קדומים בשמורה הלאומית של טבע הארץ במקורות ישראל, על שם הנשיא החמישי יצחק נבון.

לרשימת כלל אירועי ספרות תרבות

ספרים חדשים

את

את

כתר הברזל

כתר הברזל

המלאך הנופל

המלאך הנופל

נגד בדידות - מחשבות

נגד בדידות - מחשבות

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נתתי לך ללכת

נתתי לך ללכת

מחיר השתיקה

מחיר השתיקה

החיים אחריך

החיים אחריך

פעם היה לי לב

פעם היה לי לב

הבחורים בסירה

הבחורים בסירה

על שפת המים

על שפת המים

גלוי ונעלם

גלוי ונעלם

אושרליה

אושרליה

חיים מושלמים

חיים מושלמים

שקרים קטנים גדולים

שקרים קטנים גדולים

נאות קדומים - סיפור המקום

נאות קדומים, השמורה הלאומית של טבע הארץ במקורות ישראל, ליד יער בן שמן, היא תופעה ייחודית, הממלאת ייעוד לאומי ממדרגה ראשונה.

נאות קדומים מקיימת מערכת המציגה את הטבע ואת החקלאות של ארץ-ישראל כפי שנשזרו ונארגו במורשתנו: בתנ"ך, במשנה, בגמרא, במדרשים ובמסורת. נאות קדומים מקרבת את בני הארץ ואת בני התפוצות אל הארץ ואל צמחיה תוך גישור בין ימי המקרא והמשנה לימינו אלה." (מדברי השופטים שהעניקו לנגה הראובני ולצוות נאות קדומים את פרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה)

הצלף הוא הלוגו של נאות קדומים. הגדרת הצלף כעז באילנות נובעת מכושר הישרדותו בתנאי גידול שונים זה מזה, מהם קשים במיוחד. הוא משגשג ועולה בעקשנות גם אחרי כריתה, שריפה או פגעי מחלה. בתכונות אלה טמון גם סוד ההגשמה של חזון נאות קדומים: בעקשנות, בדבקות במטרה, ובשגשוג גם כנגד מכשולים אין-ספור.

התשתית הרחבה של נאות קדומים הגיעה אל השלב המתאים לביצוע סעיף מרכזי בתכנית האב שלה - הקמת "כפר" אשר יאפשר שהייה ממושכת לקבוצות ולבודדים המעוניינים לנצל את אפשרויות הלימוד וההנאה שאין למצותן בביקור של שעות אחדות בלבד. השהייה ב"כפר" (הכוללת לינה והסעדה) תתבצע תוך מתן שירותים ברמה תיירותית בת ימינו, אולם בתוך אווירה סביבתית המעניקה תחושה של ההווי בימי התנ"ך והתלמוד.

ב"כפר נאות קדומים" מתוכננים גם מיתקנים לתצוגה ולהפעלה, אשר באמצעותם ייחשפו המבקרים אל חיי היום יום של התושבים הקדמונים, תוך כדי הצגת חוקי העזר העירוניים" המצויים בתלמוד, והמגבלות שהוטלו על בעלי מלאכה שונים במטרה לשמור על איכות חיים סבירה של התושבים.

ב"שדות כפר נאות קדומים" יופעלו מיתקנים חקלאיים ויתפתח "פרדס חז"ל", בו ניתן יהיה להמחיש את "ההלכות התלויות בארץ" אשר היוו סם חיים לקשרינו עם הארץ גם כאשר נלמדו בגלויות בניתוק מן המציאות המתוארת בהן. הבסיס לתכנון ולהקמת השלבים הראשונים של "כפר נאות קדומים" הזה הובטחו על ידי רחבעם זאבי ז"ל, איש תולדות ארץ ישראל, אשר בתקופת כהונתו כשר התיירות דאג לשריין תקציב ל"תוכנית חומש" למטרה זו, החל בשנת 2003.

נאות קדומים מציעה למבקרים מסלולי הליכה העוברים במיטב שביליה. מחנים את הרכב בתוך השמורה ובוחרים אחד מהמסלולים המשולטים והמוסברים. הולכים לאורכו בעזרת חוברת הדרכה ורשימת צמחים. המסלולים במתחם נאות קדומים נוחים להליכה, עוברים בנופים מרהיבי עין ומשובבי לב, בין גינות פרחים, עצים וברכות מים רוגעות, מעוטרים בסוכות ישיבה ותצפית רבות - חגיגה לעיניים ולנפש.

נאות קדומים מציעה מבחר עשיר ומגוון של סיורים המותאמים לתוכנית הלימודים, המאירים באור נוסף את הנלמד בכיתה ומעשירים את התלמידים בדרך חווייתית. למשל, בעקבות השופטים בנופי מולדתם.

נאות קדומים - חלוצה בסלילת שבילים בטבע להנאת הנכים. שבעה קילומטרים של משעולים נגישים למוגבלים בנופי התנ"ך והאגדה נסללו בעזרת משרד התיירות (באמצעות החברה הממשלתית לתיירות) וקרן כהנוב. "לראות את התנ"ך בהתגלמותו דרך צמחיית ארץ ישראל ונופיה... מי יתן ודוגמא מאלפת זו, של פתיחת אתר נאות קדומים נגיש לנכים בשמורת טבע, תהפוך את כל שמורות הטבע ואתרים אחרים בישראל, נגישים לנכים."

"רעיון נהדר!! מאוד מהנה לחזור כל יום הביתה ולמצוא קטע קריאה שישכיח ממני ולו לרגע קט את התוהו ובוהו השורר סביבנו. אני לא מפסיקה לספר על הפרוייקט שלכם לכל מי שנקרה בדרכי. יישר כוח!"
מיכל רוביסה

"אני נהנית מאוד מהחומרים שאתה שולח. נרשמתי לפני שבוע וכבר מאוד מרוצה."
טליה וסרמן

"רציתי לשבח אותך על המיזם. האתר יפה ונוח להתמצאות ונותן הרגשה של עוד."
עידו

"מאד אהבנו את כל הספרים ששלחת אלינו במסגרת מועדון הקריאה (תרגום מקור), זו היא נקודת האור הקטנה שלנו בים החושך ש..., מחכות בקוצר רוח לספרים חדשים"
אלה ותמר

לקריאת שאר מכתבי קוראים

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.