מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים

מרכז שמשון - בית שמואל

אירועי תרבות מרכז שמשון - בית שמואל מביא בפניכם לוח אירועים ספרותיים הכולל מספר סוגי פעילויות: אירועי השקה, הרצאות של סופרים, הרצאות על ספרים, דיונים בעקבות ספר, מפגשי סופרים וכדומה.

רוב האירועים הם בתשלום, אם כי יש אירועים ספרותיים שהכניסה היא חינם. אירועי תרבות שהכניסה להם היא חינם יוצגו באופן בולט. במקרה של אירועי תרבות שהכניסה אליהם היא בתשלום, ייצויין מחיר הכניסה וכן מספר טלפון לפרטים והרשמה. לתשומת ליבכם, יש אירועי תרבות שהכניסה אליהם היא חינם אבל נדרשת הרשמה מוקדמת.

במידה ומתקיימים אירועים ספרותיים בהם יש זמן התכנסות לפני מועד תחילת האירוע, זמן האירוע המצויין בלוח אירועי תרבות יהיה המוקדם מבין שניהם. עם זאת, בגוף ההודעה יהיו רשומים הזמנים המפורטים של תחילת ההרשמה ושל תחילת האירוע.

רשימת אירועי תרבות ממויינת לפי תאריך ושעה כך שהיא נוחה להתמצאות בה. ניתן להדפיס במדפסת.

אתם מוזמנים ליטול חלק במיגוון אירועי תרבות ספרות מרכז שמשון - בית שמואל.

לרשימת כלל אירועי ספרות תרבות

ספרים חדשים

את

את

כתר הברזל

כתר הברזל

המלאך הנופל

המלאך הנופל

נגד בדידות - מחשבות

נגד בדידות - מחשבות

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נתתי לך ללכת

נתתי לך ללכת

מחיר השתיקה

מחיר השתיקה

החיים אחריך

החיים אחריך

פעם היה לי לב

פעם היה לי לב

הבחורים בסירה

הבחורים בסירה

על שפת המים

על שפת המים

גלוי ונעלם

גלוי ונעלם

אושרליה

אושרליה

חיים מושלמים

חיים מושלמים

שקרים קטנים גדולים

שקרים קטנים גדולים

מרכז שמשון - בית שמואל

מרכז שמשון - בית שמואל הממוקם במרכז ירושלים, הינו קמפוס אחד רחב ויפיפה לחינוך, תרבות והארחה השייך לאיגוד העולמי ליהדות מתקדמת. במתחם בית שמואל מתקיימת פעילות תרבותית וחינוכית ענפה, אשר רוח היהדות המתקדמת הליברלית שורה עליה.

תוכניות התרבות של בית שמואל והחינוך כוללות מגוון של פעילויות איכותיות, המיועדות לקהל שוחר תרבות יהודית-ישראלית מתפתחת ודינאמית. במסגרת התכנית מארח בית שמואל סופרים כמו מאיר שלו, דב אלבוים, יוכי ברנדס ואחרים בהרצאות בודדות או לקורסים.

בית ההארחה מרכז שמשון והאכסניה בית שמואל טובלים בנוף ירושלמי וצמחייה פורחת, ופונים אל חומות העיר העתיקה. במקום אודיטוריום מפואר (400 מקומות ישיבה), כיתות לימוד בגדלים שונים ואולם אירועים מרהיב בחיפוי כיפת זכוכית. בית שמואל צופה אל חומות העיר העתיקה.

בית שמואל הינו האגף המקורי שנפתח בשנת 1986 ובו 41 חדרי אכסניה, כיתות לימוד, חדרי האוכל, משרדי ההנהלה והפטיו. מרכז שמשון הינו האגף החדש שבנייתו הושלמה בשנת 2001 ובו 11 חדרי בית ההארחה, חדרי סמינרים, תיאטרון הירש, ואולם האירועים החדש המשקיף על העיר העתיקה. שני האגפים: מרכז שמשון ו- בית שמואל מחוברים ביניהם ליצירת קומפלקס אחד תחת הנהלה משותפת, הנקרא היום מרכז שמשון-בית שמואל.

מדיניות מרכז שמשון בית שמואל בקשר לשמירת שבת

המקום אינו דתי ואינו דוגל בכפיה דתית, אך מטעמי כשרות המטבח ושרותי ההסעדה פועלים תחת הנחיות הרבנות בכל הקשור לשמירת שבת. האכסניה ובית ההארחה פועלים, ככל מלון, 7 ימים בשבוע, ואורחינו מתבקשים להתחשב ברגשות הציבור המסורתי ולהימנע מחילול שבת בפומבי בשטחינו הציבוריים. על פי הצורך והדרישה ניתן להפעיל במקום מעלית שבת, לנוחות אורחינו הדתיים. מופעי התרבות במתחם בית שמואל פועלים בערבי שבת, כחלק מהאידיאולוגיה של המקום לספק לתושבי ירושלים אלטרנטיבה ראויה למוסדות התרבות הסגורים בפניהם בערבי שבת, וכמובן תוך שמירת הפרדה ברורה בינם לבין שטחי המטבח והמזון - הן פיזית והן ניהולית-תפעולית.

"רעיון נהדר!! מאוד מהנה לחזור כל יום הביתה ולמצוא קטע קריאה שישכיח ממני ולו לרגע קט את התוהו ובוהו השורר סביבנו. אני לא מפסיקה לספר על הפרוייקט שלכם לכל מי שנקרה בדרכי. יישר כוח!"
מיכל רוביסה

"אני נהנית מאוד מהחומרים שאתה שולח. נרשמתי לפני שבוע וכבר מאוד מרוצה."
טליה וסרמן

"רציתי לשבח אותך על המיזם. האתר יפה ונוח להתמצאות ונותן הרגשה של עוד."
עידו

"מאד אהבנו את כל הספרים ששלחת אלינו במסגרת מועדון הקריאה (תרגום מקור), זו היא נקודת האור הקטנה שלנו בים החושך ש..., מחכות בקוצר רוח לספרים חדשים"
אלה ותמר

לקריאת שאר מכתבי קוראים

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.