מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים

מרכז תרבות בית אבא חושי - אירועי תרבות ספרות

מרכז תרבות בית אבא חושי מביא בפניכם לוח אירועים ספרותיים הכולל מספר סוגי פעילויות: אירועי השקה, הרצאות של סופרים, הרצאות על ספרים, דיונים בעקבות ספר, מפגשי סופרים וכדומה.

רוב האירועים הנערכים במרכז תרבות בית אבא חושי הינם בתשלום, אם כי יש אירועים ספרותיים שהכניסה היא חינם. אירועי תרבות שהכניסה להם היא חינם יוצגו באופן בולט. במקרה של אירועי תרבות שהכניסה אליהם היא בתשלום, ייצויין מחיר הכניסה וכן מספר טלפון של בית אבא חושי לפרטים והרשמה. לתשומת ליבכם, יש אירועי תרבות במרכז בית אבא חושי שהכניסה אליהם היא חינם אבל נדרשת הרשמה מוקדמת.

במידה ומתקיימים אירועים ספרותיים בהם יש זמן התכנסות לפני מועד תחילת האירוע, זמן האירוע המצויין בלוח אירועי תרבות בית אבא חושי יהיה המוקדם מבין שניהם. עם זאת, בגוף ההודעה יהיו רשומים הזמנים המפורטים של תחילת ההרשמה ושל תחילת האירוע.

רשימת אירועי תרבות בית אבא חושי ממויינת לפי תאריך ושעה כך שהיא נוחה להתמצאות בה. ניתן להדפיס במדפסת.

אתם מוזמנים ליטול חלק במיגוון אירועי תרבות ספרות הנערכים במרכז תרבות בית אבא חושי.

לרשימת כלל אירועי ספרות תרבות

ספרים חדשים

את

את

כתר הברזל

כתר הברזל

המלאך הנופל

המלאך הנופל

נגד בדידות - מחשבות

נגד בדידות - מחשבות

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נתתי לך ללכת

נתתי לך ללכת

מחיר השתיקה

מחיר השתיקה

החיים אחריך

החיים אחריך

פעם היה לי לב

פעם היה לי לב

הבחורים בסירה

הבחורים בסירה

על שפת המים

על שפת המים

גלוי ונעלם

גלוי ונעלם

אושרליה

אושרליה

חיים מושלמים

חיים מושלמים

שקרים קטנים גדולים

שקרים קטנים גדולים

מרכז תרבות בית אבא חושי

המרכז לתרבות וחברה על שם אבא חושי, או כפי שמכונה בפי כל בית אבא-חושי, הוקם בשנת 1969 על מדרונו הצפוני של ואדי רושמייה (נחל גיבורים), בליבה של שכונת המגורים נווה שאנן. מתכנן המתחם היה האדריכל הנודע אל מנספלד ז"ל והקונספט העיצובי מזכיר פרוייקטים קודמים בתיכנונו דוגמת מוזיאון ישראל ו"האודיטוריום" החיפאי.

המרכז הוקם כמענה למורשתו הרעיונית של ראש העיר חיפה דאז אבא חושי, ששאף להפוך את העיר חיפה למרכז תרבותי תוסס ובעל השפעה ברמה הארצית.

חללי הפעילות השונים כוללים: אודיטוריום (500 מושבים), אולם הרצאות (100 מקומות) רחבה מרווחת מקורה, סטודיות למחול המצויידים במראות היקפיות ורצפת פרקט, כיתות לימוד, סדנאות, חדר כושר משוכלל, וכל המתחם הממוקם בלב ריאה ירוקה.

פעילות המרכז מיועדת לקשת מגוונת של משתמשים בכל הגילאים- "מעריסה לגבורות" (פעוטות וגם וטרנים...). חניה ללא תשלום בשפע. לבעלי מוגבלויות חניות מסומנות וגישה נוחה אל תוך המרכז, וכן מעלית/מעלון ממפלס הכניסה למפלס האולם.

נושאי התרבות המוצעים במרכז תרבות בית אבא חושי כוללים סדרות קונצרטים, מופעים, הרצאות, ימי-עיון ואירועים.

במתחם בית אבא חושי מופעלים חוגים שונים בתחום הפנאי, למן הנושאים המוכרים ועד לחדשניים ואף האזוטריים, במגמה לתת, כמרכז תרבות עירוני, מענה לקהלים שונים בעלי עניין מגוון.

אולם המופעים במרכז תרבות בית אבא חושי מאכלס הפקות בינלאומיות בתחומי הג'אז, הבלוז ומוסיקת העולם, תחומים עימהם מזוהה בית אבא חושי מזה שנים. אומניות, אמנים והרכבים בינלאומיים, מרביתם לראשונה בישראל, שמות חמים הרכבים מעניינים מארה"ב, הולנד, איטליה, צ'כיה, צרפת, בולגריה, יוון ברזיל, דרום-אפריקה הופיעו על בימת בית אבא חושי.

בית אבא חושי - עונת תשס"ז 2006/7

התכנית המיועדת לשנת תשס"ז 2006/7 במרכז תרבות בית אבא חושי מהווה המשך ישיר לפיתוח המתמשך בשנים האחרונות במגוון תחומים, הן מופעים ותכניות תרבות, והן חוגים לכל הגילאים ובעלי תחומי עניין שונים.

לציבור הנאמן של המרכז תרבות בית אבא חושי מוצעת בעונה הקרובה, פעם נוספת, סדרת הג'אז הבינלאומית "ג'אז חם". הדגש השנה יהיה על חמש מחוות לענקי ג'אז נודעים (דיזי גילספי, דקסטר גורדון, ביל אוונס, ווס מונטגומרי, אנטוניו קרלוס ג'ובים), על ידי מוסיקאים מחזית סצנת הג'אז הבינלאומית.

הג'אז הוא תחום עימו מזוהה כיום בית אבא חושי, ואותו מקדם במסגרת סדרות ומופעים חד-פעמיים (שילה ג'ורדן). בקונצרטים יופיעו מוסיקאים בינלאומיים והרכביהם הקבועים, מרביתם בהופעת בכורה בארץ, וכן, מפגשי אמנים זרים עם אמנים והרכבים מקומיים.

שלוש סדרות בנושאי מקרא, ספרות והגות הכוללות מפגשים עם פרופ' חיים באר בסדרה את אביך ואת אמך ועם הסופר והעיתונאי מאיר שלו בסדרתו הפופולארית תנ"ך עכשיו.

סלון ספרותי במסגרתו יופגש קהל שוחרי הפרוזה והשירה עם יוצרים לשיח בנושאי ספרות. במתארחים בעונה הנוכחית דב אלבויים , חיים באר, מאיר שלו, אהרון אפלפלד, רוביק רוזנטל ו-שרה שילה.

"רעיון נהדר!! מאוד מהנה לחזור כל יום הביתה ולמצוא קטע קריאה שישכיח ממני ולו לרגע קט את התוהו ובוהו השורר סביבנו. אני לא מפסיקה לספר על הפרוייקט שלכם לכל מי שנקרה בדרכי. יישר כוח!"
מיכל רוביסה

"אני נהנית מאוד מהחומרים שאתה שולח. נרשמתי לפני שבוע וכבר מאוד מרוצה."
טליה וסרמן

"רציתי לשבח אותך על המיזם. האתר יפה ונוח להתמצאות ונותן הרגשה של עוד."
עידו

"מאד אהבנו את כל הספרים ששלחת אלינו במסגרת מועדון הקריאה (תרגום מקור), זו היא נקודת האור הקטנה שלנו בים החושך ש..., מחכות בקוצר רוח לספרים חדשים"
אלה ותמר

לקריאת שאר מכתבי קוראים

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.