מועדון קריאה של ספרים
מאז 2002
מועדון קריאה של ספרים

אסכולות רעננה - קורסים בנושא ספרות

לוח קורסים אסכולות מביא בפניכם מן המיטב: סופרים, מתרגמים ועורכים בעקבות יציאתו לאור של ספר חדש. יוצרים מספרים על יצירתם, על הדמויות, על תהליך העבודה ועל החיים. הקורס הפופולרי נקרא דף חדש המתקיים בערים: תל אביב, רעננה, ירושלים.

אתם מוזמנים ליטול חלק במיגוון הקורסים של אסכולות. אסכולות היא מסגרת המאפשרת צמיחה אישית, הרחבת והעמקת הידע וההשכלה, השתייכות למסגרת חברתית יוקרתית, ניצול איכותי של שעות הפנאי והענקת משמעות וטעם לחיים.

למידה והעשרת הדעת הם העושר האמיתי.

הכניסה בתשלום על בסיס מקום פנוי.

לרשימת כלל אירועי ספרות תרבות
קורסים בנושא ספרות, אסכולות
קורסים בנושא ספרות, אסכולות תל-אביב
קורסים בנושא ספרות, אסכולות ירושלים

את

את

כתר הברזל

כתר הברזל

המלאך הנופל

המלאך הנופל

נגד בדידות - מחשבות

נגד בדידות - מחשבות

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נערת החודש- ינואר פברואר מרץ

נתתי לך ללכת

נתתי לך ללכת

מחיר השתיקה

מחיר השתיקה

החיים אחריך

החיים אחריך

פעם היה לי לב

פעם היה לי לב

הבחורים בסירה

הבחורים בסירה

על שפת המים

על שפת המים

גלוי ונעלם

גלוי ונעלם

אושרליה

אושרליה

חיים מושלמים

חיים מושלמים

שקרים קטנים גדולים

שקרים קטנים גדולים

אסכולות ושעות הפנאי

אסכולות רכש לעצמו מוניטין בזכות תכניותיו המקוריות והייחודיות, המאפשרות רכישת דעת בדרך של חוויה אינטלקטואלית. באמצעות מפגשים עם מיטב המרצים, סדרות של סיורים עיוניים ומרחיבי דעת המעניקים מבט חדש על מקומות ברחבי הארץ ופעילויות נוספות במגוון רחב של תחומי ספרות, דעת ויצירה, מחשבה ועניין, אסכולות מביא העשרה, עושר ונותן טעם לחיים..

כמוסד הקשור לאוניברסיטה הפתוחה מבקש אסכולות להעניק לכל המעוניינים אפשרות להשתלב במערך התכנית. על כן אסכולות מציע תוכניות לימודים בשעות שונות המאפשרות לכל לומד לבנות תכנית אישית המתאימה לסדד יומו.

רבבות המשתתפים בעבר ובהווה בחרו במוסד אסכולות כמקור של ידע והעשרה והם כבר בחרו באחת מן התוכניות המוצעות. הבחירה קשה, כמו עמידה לפני שולחן שעליו מונחים אינספור מעדנים, כולם יפים ומעוררי תאווה, ועל אף שההיצע רב מן היכולות לקלוט ולהכיל, כדאי לבחור ולנגוס באחד מן הפירות המוצעים, ולחוש מקצת מטעמו של פרי עץ הדעת. בואו גם אתם לאסכולות ותרגישו גם אתם את טעם החיים.

אסכולות הוא בית הספר ללימודי תרבות ודעת של האוניברסיטה הפתוחה, הפועל מאז 1990, ומקיים קורסי העשרה ופנאי במגוון תחומים ומגמות:

  • קורסים במדעי הרוח – יהדות, ספרות, עריכה ספרותית ועיתונאית ועוד.
  • קורסים באמנויות – טרום-קונצרט, ג'אז, קולנוע, אמנות פלסטית.
  • קורסים במדעי החברה – משפט, כלכלה, פסיכולוגיה.
  • קורסים במדעי הטבע – גנטיקה, מדע וטכנולוגיה, בוטניקה וזואולוגיה.
  • לימודי ארץ-ישראל – סיורי אמנות ורוח, בשבילי ההיסטוריה, חוויה ואתגר.
  • לימודי חקר התרבות – מדריכי טיולים, פילוסופיה, תרבויות העולם.
  • סדנאות ותרבות פנאי – כתיבת פרוזה, תקשורת א-מילולית, מיומנויות אישיות ופסיכודרמה.

אסכולות הוא בית הספר הגדול והמוביל בתחומו בארץ, ומהווה חלק ממערך לימודי ההמשך של האוניברסיטה הפתוחה. בית הספר מקיים בכל שנה כ- 200 קורסים בהם לומדים למעלה מ- 12,000 תלמידים ברחבי הארץ. הקורסים מספקים ידע מעמיק ומעניין במספר רב של תחומים ונושאים למטרת העשרה והרחבת אופקים.

המרצים באסכולות הם בחירי המרצים בתחומם. השוקדים על יצירת חוויה של השכלה ועניין והצגת הנושא באור שונה ומרתק.

בית הספר מפעיל מספר מרכזי לימוד ברחבי הארץ, באזור תל אביב והמרכז, בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה בכפר הירוק, בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה ברעננה, בחיפה ובירושלים.

בין הקורסים המוצעים (רשימה חלקית): המוסיקה הקאמרית של בטהובן, שוברט וברהמס, כל הג'אז הזה, אין אהבות שמחות במוסיקה, אמנות מול אלמוניות, סדנאות לכתיבת שירה, פרספקטיבות על גדולי הקולנוע, האמת ומשמעותה, תנ"ך עכשיו, מנסתרות המוח, על הגוף ועל הנפש, סכסוכים בעולם, שוק ההון הישראלי, הזיכרון האנושי, מדריכי טיולים בחו"ל, בין רומא לירושלים, סיורי פריחה, מדבר יהודה וים המלח, חגים וטקסים לשמחה, אקטואליה של פעם, מאירופה לארץ הקודש, מדבר יהודה וים המלח.

לאתר אסכולות באינטרנט לחצו כאן

הספרים שאנחנו קוראים השבוע

שמש חדשה
המזכרת
"רעיון נהדר!! מאוד מהנה לחזור כל יום הביתה ולמצוא קטע קריאה שישכיח ממני ולו לרגע קט את התוהו ובוהו השורר סביבנו. אני לא מפסיקה לספר על הפרוייקט שלכם לכל מי שנקרה בדרכי. יישר כוח!"
מיכל רוביסה

"אני נהנית מאוד מהחומרים שאתה שולח. נרשמתי לפני שבוע וכבר מאוד מרוצה."
טליה וסרמן

"רציתי לשבח אותך על המיזם. האתר יפה ונוח להתמצאות ונותן הרגשה של עוד."
עידו

"מאד אהבנו את כל הספרים ששלחת אלינו במסגרת מועדון הקריאה (תרגום מקור), זו היא נקודת האור הקטנה שלנו בים החושך ש..., מחכות בקוצר רוח לספרים חדשים"
אלה ותמר

לקריאת שאר מכתבי קוראים

השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד ואין בו בכדי לפגוע ו/או ליצור אפליה כלשהי.